Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. septembra 2022

Rakúsko bude nasledovať kroky Česka a zavedie kontroly na hraniciach so SlovenskomRakúsko od polnoci začne vykonávať kontroly na hraniciach so Slovenskom. Ráno to oznámil hovorca ministra Gerharda Karnera, informuje o tom verejnoprávny vysielateľZdieľať
virus_outbreak_austria_39024 9751336a995b4f58aef025ebb7eb5c1f min 676x478 28.9.2022  - Rakúsko od polnoci zo stredy na štvrtok zavedie kontroly na hraniciach so Slovenskou republikou. Pre tlačovú agentúru APA to v stredu ráno povedal hovorca rakúskeho ministra vnútra Gerharda Karnera.


Česká vláda v pondelok - z dôvodu zvýšenej nelegálnej migrácie - schválila nariadenie o dočasnom zavedení kontrol na štátnej hranici so Slovenskom. Platiť začne o polnoci zo stredy na štvrtok. Nariadenie je v prvej fáze schválené na desať dní, potom česká vláda rozhodne o možnom predĺžení.

Šéf rakúskeho rezortu vnútra Karner v stredu v relácii "Journal um Acht" rozhlasovej stanice Ö1 priblížil, že Rakúsko zavedie kontroly na hraniciach so SR taktiež z dôvodu zvýšenej nelegálnej migrácie.

"Je nevyhnutné zareagovať skôr, než zareagujú prevádzači," povedal Karner. Ako ďalej uviedol, väčšina nelegálnych migrantov prichádza do Rakúska cez hranice s Maďarskom.

Rakúski policajti budú podľa jeho slov kontrolovať predovšetkým dodávky a väčšie vozidlá, pri ktorých hrozí väčšie riziko prepravy nelegálnych migrantov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúsko bude nasledovať kroky Česka a zavedie kontroly na hraniciach so Slovenskom © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Unikátna decentralizovaná kryptoburza slovenskej spoločnosti Mangata získala od investorov 4,2 milióna dolárov
<< predchádzajúci článok
Je naša budúcnosť v batériách alebo vo vodíku? Takto to vidia odborníci na energetiku