Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. júna 2023

Rakúsko vyčlenilo ďalších 18 miliónov eur na pomoc Ukrajine, pôjdu prostredníctvom medzinárodných organizáciíRakúska vláda vyčlenila ďalších 18 miliónov eur na pomoc Ukrajincom postihnutým ruskou inváziou. Oznámil to v utorok rakúsky minister zahraničných vecí Alexander ...Zdieľať
gettyimages 1385367848 676x451 21.6.2023 (SITA.sk) - Rakúska vláda vyčlenila ďalších 18 miliónov eur na pomoc Ukrajincom postihnutým ruskou inváziou. Oznámil to v utorok rakúsky minister zahraničných vecí Alexander Schallenberg. Pomoc pôjde prostredníctvom medzinárodných organizácií, ktoré pomáhajú ukrajinským občanom. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Z vyčlenenej sumy podľa rakúskeho rezortu diplomacie je 6 miliónov eur určených pre Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov a Medzinárodný výbor Červeného kríža, 4 milióny eur sú určené pre Detský fond OSN (UNICEF) a 2 milióny eur pre Populačný fond OSN. Celková doterajšia rakúska pomoc Ukrajine tak prekročí sumu 150 miliónov eur.
Zdroj: SITA.sk - Rakúsko vyčlenilo ďalších 18 miliónov eur na pomoc Ukrajine, pôjdu prostredníctvom medzinárodných organizácií © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Transfer ukrajinských vojnových zajatcov do Maďarska je podľa vojenskej rozviedky politická detektívka
<< predchádzajúci článok
Slovensko potrebuje zásadnú zmenu. Možnosť bez korupcie podľa respondentov vyhrali SaS, Progresívne Slovensko a Sme rodina