Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. augusta 2013

Rakúsko zasiahli búrky, ktoré spôsobili značné škodyPožiarnici sa plavia na loďke v zaplavenej obci Kritzendorf pri Viedni 5. júna 2013.Zdieľať
Požiarnici sa plavia na loďke v zaplavenej obci Kritzendorf pri Viedni 5. júna 2013. Foto: TASR/AP Photo
Viedeň 9. augusta (TASR) - Prudké búrky, ktoré dnes zasiahli viacero oblastí Rakúska, spôsobili značné škody v Štajersku i Dolnom Rakúsku. Informovala o tom verejnoprávna televízia a rozhlas ORF.


Extrémne počasie sprevádzané miestami krúpami spôsobilo v Štajersku lokálne záplavy a zosuvy pôdy. Hasiči mali plné ruky práce v okresoch Bruck-Mürzzuschlag a Murtal, ale krúpy s veľkosťou niekoľkých centimetrov padali aj na východe Štajerska a v okolí krajinskej metropoly Graz. Vo Veitschi sa pod vodou ocitlo nielen hlavné námestie, ale aj viacero pivníc.

Záplavy a zosuvy pôdy hlásili dnes večer aj z dolnorakúskeho okresu Neunkirchen. Najväčšie škody tam podľa doterajších poznatkov zaznamenali v obci Schwarzau im Gebirge. Pod vodou sa ocitli desiatky pivníc a viacero ciest.

V okolí St. Pöltenu došlo po zásahoch bleskov k viacerým požiarom.

Už predtým spôsobila prudká zmena počasia dopravný chaos v spolkovej krajine Salzbursko, keď kapacita komunikácii nestačila náhlemu náporu dovolenkárov usilujúcich sa súčasne o presun do bezpečia z početných jazier a kúpalísk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do Manilského zálivu sa vylialo pol milióna litrov nafty
<< predchádzajúci článok
Vo viacerých slovenských okresoch hrozia prívalové povodne