Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

29. marca 2018

Rappera DMX odsúdili za daňové podvody na rok väzenia


Tagy: DMX hudba

Americký rapper DMX pôjde za daňové podvody na rok do väzenia. V stredu mu trest odňatia slobody udelil sudca manhattanského federálneho súdu Jed Rakoff. Štyridsaťsedemročný interpret okrem toho bude ...Zdieľať
dmx_tax_evasion_55876 57cac959901846b49ee5fcc9db434e18 676x548 NEW YORK 29. marca  - Americký rapper DMX pôjde za daňové podvody na rok do väzenia. V stredu mu trest odňatia slobody udelil sudca manhattanského federálneho súdu Jed Rakoff. Štyridsaťsedemročný interpret okrem toho bude musieť byť tri roky po prepustení pod dohľadom poverenej osoby a musí tiež zaplatiť odškodné 2,3 milióna dolárov (v prepočte 1,8 milióna eur).


Rapper, ktorý bol od januára vo väzbe za porušenie podmienok prepustenia na kauciu, priznal vinu a povedal, že nerozmýšľal, keď sa daného prečinu dopustil. Dokonca počas pojednávania plakal, keď jeho obhajcovia pred súdom hovorili o jeho ťažkom detstve. V tejto súvislosti mu sudca dovolil prehrať skladbu Slippin', ktorá rozpráva o jeho náročnom živote.

Umelec, vlastným menom Earl Simmons, podľa prokuratúry nezaplatil na daniach 1,7 milióna dolárov a niekoľko rokov pred daňovým úradom cielene utajoval príjmy tým, že si ich nechal posielať na účty iných ľudí a platil hotovosťou. Prokurátori pre neho od súdu požadovali až päťročný trest odňatia slobody.

Sudca Rakoff sa počas pojednávania vyjadril, že DMX je "dobrý muž", ale v "mnohých smeroch je svojím najhorším nepriateľom". Jeho počínanie však označil za "bezočivé a očividné" s tým, že nemôže ostať nepotrestané.
 

DMX *


* sa na hudobnej scéne pohybuje od roku 1991. Svoj debutový album It's Dark And Hell Is Hot však vydal až v roku 1998, pričom v tom istom roku uviedol na trh aj ďalšiu štúdiovku Flesh Of My Flesh, Blood Of My Blood. Nasledovali nahrávky ...And Then There Was X (1999), The Great Depression (2001), Grand Champ (2003), Year Of The Dog... Again (2006) a Undisputed (2012). Ako herec sa predstavil napríklad v snímkach Belly (1998), Romeo musí zomrieť (2000), Smrteľný zásah / Lovec policajtov (2001), Kolíska do hrobu (2003), Neumieraj sám (2004) alebo Last Hour (2008). V ostatných rokoch je však známy predovšetkým pre početné problémy so zákonom, pre ktoré už niekoľkokrát skončil vo väzení.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Rappera DMX odsúdili za daňové podvody na rok väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: DMX hudba
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VIDEO: Do kín prichádza politický thriller Operácia Entebbe
<< predchádzajúci článok
Výber šunky netreba podceniť, s vajíčkami opatrne, radia odborníci

Rappera DMX odsúdili za daňové podvody na rok väzenia - diskusné fórum čitateľov