Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. októbra 2019

Rašiho úrad bude mať v roku 2020 k dispozícii výdavky 35,5 mil. eurRichard Raši, archívna snímka.Zdieľať
Richard Raši, archívna snímka. Foto: TASR Dano Veselský
Bratislava 14. októbra (TASR) - Kapitola Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) bude mať v roku 2020 k dispozícii celkové výdavky vo výške 35,5 milióna eur, čo je v porovnaní so schváleným rozpočtom roku 2019 viac o 25,1 milióna eur. Vyplýva to z návrhu rozpočtu verejnej správy na nasledujúce roky, predloženého sociálnym partnerom na rokovanie tripartity.


Objem osobných výdavkov sa na rok 2020 rozpočtuje na úrovni 6,5 milióna eur, čo v porovnaní so schváleným rozpočtom roku 2019 predstavuje zvýšenie o 2,92 milióna eur. V limite osobných výdavkov je premietnutý dopočet 10 % valorizácie platov zamestnancov z roku 2019 a 10 % valorizácie na rok 2020. K nárastu dochádza aj v dôsledku premietnutia realizovaných rozpočtových opatrení z roku 2019, delimitácie oblasti regionálneho rozvoja z kapitoly Úradu vlády SR a v dôsledku zabezpečenia novej legislatívy.

Vo výdavkoch na tovary a služby na rok 2020 v sume 8,84 milióna eur je nárast oproti schválenému rozpočtu roku 2019 o 4,71 milióna eur, najmä v dôsledku premietnutia realizovaných rozpočtových opatrení z roku 2019, uskutočnenej delimitácie agendy regionálneho rozvoja a premietnutia vplyvu novoprijatej legislatívy.

Bežné transfery na rok 2020, rozpočtované v sume 19,5 milióna eur, medziročne rastú o 19,2 milióna eur. Tento nárast je spôsobený novou agendou, ako aj presunom kompetencií a prislúchajúcich prostriedkov z kapitoly Úradu vlády SR.

Najväčší podiel na náraste má delimitácia príspevkovej organizácie Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) a delimitácia bežných transferov v súvislosti s agendou regionálneho rozvoja, pričom obe oblasti boli doposiaľ v kompetencii Úradu vlády SR. Nárast je zaznamenaný aj v súvislosti s vládou schválenou podporou projektov experimentálneho vývoja a inovácií slovenskej inovačnej diplomacie.

Kapitálové výdavky sú na rok 2020 rozpočtované na úrovni 701.000 eur a medziročne klesajú o 1,74 milióna eur. Pokles je spôsobený jednorazovými výdavkami na informačné systémy v roku 2019, ktoré sa do ďalších rokov nepremietli. Kapitálové výdavky budú použité na informačné systémy, ktoré kapitola spravuje.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
PRIESKUM: VOĽBY BY ZAČIATKOM OKTÓBRA VYHRAL SMER PRED PS-SPOLU A ĽSNS
<< predchádzajúci článok
Ministerstvo školstva má v budúcom roku hospodáriť s vyšším rozpočtom

Rašiho úrad bude mať v roku 2020 k dispozícii výdavky 35,5 mil. eur - diskusné fórum čitateľov