Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. marca 2018

Rast spotrebiteľských cien v Španielsku sa vo februári zdvojnásobilSpotrebiteľské ceny v Španielsku zaznamenali minulý mesiac výrazné zrýchlenie rastu. Uviedol to v utorok španielsky štatistický úrad, ktorý zverejnil konečné údaje. Tie ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Madrid 13. marca (TASR) - Spotrebiteľské ceny v Španielsku zaznamenali minulý mesiac výrazné zrýchlenie rastu. Uviedol to v utorok španielsky štatistický úrad, ktorý zverejnil konečné údaje. Tie potvrdili predchádzajúci odhad.


Spotrebiteľské ceny vzrástli vo februári medziročne o 1,1 % po 0,6-% raste v prvom mesiaci roka. Výsledok znamená potvrdenie predchádzajúceho odhadu, ktorý INE zverejnil 27. februára.

Aj harmonizované spotrebiteľské ceny výrazne zrýchlili tempo rastu. Zatiaľ čo v januári sa zvýšili o 0,7 %, vo februári rast predstavoval 1,2 %.

V medzimesačnom porovnaní sa spotrebiteľské ceny vrátili k miernemu rastu. Ten dosiahol vo februári 0,1 %, zatiaľ čo v januári ceny o 1,1 % klesli. Medzimesačný rast na úrovni 0,1 % zaznamenali aj harmonizované spotrebiteľské ceny.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kedysi dávala stredná škola len vedomosti, dnes ponúka aj skúsenosti
<< predchádzajúci článok
Budovu Najvyššieho súdu evakuujú kvôli anonymnej bombovej hrozbe

Rast spotrebiteľských cien v Španielsku sa vo februári zdvojnásobil - diskusné fórum čitateľov