Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. mája 2018

Rast ťažobnej aktivity v USA znížil ceny ropy, cena Brentu kleslaCeny ropy v pondelok klesli, pričom cena ropy Brent skĺzla pod 77 USD za barel (159 litrov). Dôvodom je zvýšenie počtu aktívnych ropných vrtov v USA, čo signalizuje tamojšie ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Singapur 14. mája (TASR) - Ceny ropy v pondelok klesli, pričom cena ropy Brent skĺzla pod 77 USD za barel (159 litrov). Dôvodom je zvýšenie počtu aktívnych ropných vrtov v USA, čo signalizuje tamojšie zvyšovanie produkcie.


Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s júlovým kontraktom klesla do 7.17 h SELČ o 41 centov na 76,71 USD (64,28 eura) za barel. V priebehu minulého týždňa sa dostala až na 78 USD/barel, čo predstavovalo najvyššiu hodnotu od novembra 2014.

Aj cena americkej ľahkej ropy WTI s dodávkou v júni zaznamenala minulý týždeň svoje 3,5-ročné maximum, konkrétne 71,89 USD/barel. Ceny potiahlo nahor oznámenie amerického prezidenta Donalda Trumpa, že USA odstupujú od jadrovej dohody s Iránom a na blízkovýchodnú krajinu uvalia nové sankcie. Vývoj na americkom ropnom trhu však obavy z nedostatku ropy zmiernil a cena ropy WTI klesla v pondelok o 22 centov na 70,48 USD/barel.

Ako uviedla americká spoločnosť Baker Hughes, počet aktívnych ropných vrtov v USA vzrástol minulý týždeň (do 11. mája) o 10. Ich celkový počet tak dosiahol 844, čo predstavuje najvyšší počet aktívnych ropných vrtov od marca 2015.

(1 EUR = 1,1934 USD)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Irán dal EÚ v súvislosti s jadrovou dohodou 60-dňové ultimátum
<< predchádzajúci článok
Piloti belgickej dcéry Lufthansy budú v pondelok a v stredu štrajkovať

Rast ťažobnej aktivity v USA znížil ceny ropy, cena Brentu klesla - diskusné fórum čitateľov