13. mája 2015

Real Madrid - Juventus Turín 1:0 po polčase,Ronaldo skóroval z penalty

Hráči Realu Cristiano Ronaldo a Sergio Ramos (vpravo) oslavujú úvodný gól v odvete semifinále futbalovej Ligy majstrov Real Madrid - Juventus Turín v Madride 13. mája 2015. Foto: TASR/AP
Bratislava 13. mája (TASR) - Futbalisti Realu Madrid viedli po prvom polčase stredajšej odvety semifinále Ligy majstrov 2014/2015 nad Juventusom Turín 1:0. Jediný gól úvodného dejstva strelil v 22. minúte z pokutového kopu Cristiano Ronaldo. Ak by do konca zápasu už gól nepadol, napriek prehre 1:2 z prvého duelu by do finále postúpil Real.

Tréner "bieleho baletu" Carlo Ancelotti zaradil do zostavy na stredajší duel aj Toniho Kroosa, nad ktorým pred zápasom pre svalové zranenie visel otáznik. Taliansky kouč zvolil útočné rozostavenie 4-3-3, pričom ofenzívne duo Gareth Bale, Cristiano Ronaldo doplnil francúzsky kanonier Karim Benzema. Jeho trénerský kolega Massimiliano Allegri urobil len jednu zmenu, keď sa v základnej jedenástke ocitol už aj uzdravený Paul Pogba.

Odveta semifinále LM 2014/2015:
Real Madrid - Juventus Turín 1:0 po prvom polčase

Gól: 22. Ronaldo (z 11 m), ŽK: Rodriguez, Isco (Real). Rozhodoval: Eriksson (Švéd.)
Real: Casillas – Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo – Rodriguez, Kroos, Isco – Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo
Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra – Pogba, Pirlo, Marchisio – Vidal – Tévez, Morata