12. januára 2020

Real Madrid získal Španielsky superpohár, finále proti Atléticu rozhodol až penaltový rozstrel (video)

Hráči Realu Madrid sa stali víťazmi futbalového Španielskeho superpohára. V nedeľňajšom finále v saudskoarabskej Džidde síce "biely balet" remizoval s ...

real madrid spanielsky superpohar finale dzidda 676x443 12.1.2020 (Webnoviny.sk) - Hráči Realu Madrid sa stali víťazmi futbalového Španielskeho superpohára.

V nedeľňajšom finále v saudskoarabskej Džidde síce "biely balet" remizoval s mestským rivalom Átleticom Madrid 0:0 po predĺžení, no v penaltovom rozstrele sa mu darilo viac a teší sa jedenástykrát v histórii získali túto trofej. Rekordérom je FC Barcelona s trinástimi víťazstvami v tejto súťaži.

Real sa do finále prebojoval semifinálovým triumfom nad Valenciou (3:1), Atlético vyradilo FC Barcelona (3:2). V penaltovom rozstrele sa nemýlil ani jeden zo štyroch exekútorov Realu, za Atlético v prvej sérii trafil do žrde Saúl Ňíguez a v druhej neuspel ani Thomas Partey.

Španielsky superpohár - finále

• Džidda (Saudská Arábia)

Real Madrid - Atlético Madrid 0:0 po predĺžení, na pokutové kopy: 4:1

Zdroj: Webnoviny.sk - Real Madrid získal Španielsky superpohár, finále proti Atléticu rozhodol až penaltový rozstrel (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Juventus v šlágri Serie A triumfoval u „vlkov“, Špalek odohral 69 minút v drese Brescie (video)
Brankár Hudáček vychytal triumf Spartaka v Minsku, Kazaň a CSKA Moskva s prehrami