Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. novembra 2021

Regionálnym úradom a zdravotníckym zariadeniam bude pomáhať v boji s koronavírusom do tisíc vojakovDenne by malo v boji s pandémiou koronavírusu pomáhať do tisíc vojakov. Vláda v stredu totiž schválila návrh ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (OĽaNO) na aktualizáciu použitia Ozbrojených síl ...Zdieľať
aktivne zalohy 676x451 24.11.2021 (Webnoviny.sk) - Denne by malo v boji s pandémiou koronavírusu pomáhať do tisíc vojakov. Vláda v stredu totiž schválila návrh ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (OĽaNO) na aktualizáciu použitia Ozbrojených síl Slovenskej republiky na riešenie mimoriadnej udalosti v spojitosti s treťou vlnou pandémie ochorenia COVID-19 na území Slovenskej republiky.


Posilniť by mali vybrané regionálne úrady verejného zdravotníctva, Úrad verejného zdravotníctva SR, Národné centrum zdravotníckych informácií a zdravotnícke zariadenia. Vojaci by mali do 31. marca 2022 vykonávať organizačnú, administratívnu a zdravotnícku podporu.

„Zdravotníckou podporou sa rozumie aj zapojenie zdravotníckych pracovníkov pôsobiacich v ozbrojených silách Slovenskej republiky, vrátane príslušníkov ozbrojených síl Slovenskej republiky nezdravotníckych odborností, ktorí absolvovali kurz sanitár počas núdzovej situácie alebo kurz sanitár počas krízovej situácie,“ vysvetlil schválený dokument.


Zdroj: Webnoviny.sk - Regionálnym úradom a zdravotníckym zariadeniam bude pomáhať v boji s koronavírusom do tisíc vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko nakúpi ďalších 10 miliónov antigénových testov, dôvodom je alarmujúci vývoj pandémie
<< predchádzajúci článok
Hron znova ožije po ekologickej katastrofe. Bez pomoci človeka to však nepôjde

Regionálnym úradom a zdravotníckym zariadeniam bude pomáhať v boji s koronavírusom do tisíc vojakov - diskusné fórum čitateľov