Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. februára 2018

Regulačné orgány EÚ varovali pred investíciami do kryptomienNa archívnej snímke muž stojí vedľa loga bitcoinu, ktoré sa nachádza v blízkosti bankomatu pre túto virtuálnu menu.Zdieľať
Na archívnej snímke muž stojí vedľa loga bitcoinu, ktoré sa nachádza v blízkosti bankomatu pre túto virtuálnu menu. Foto: TASR/AP
Brusel 13. februára (TASR) - Regulačné orgány Európskej únie (EÚ) varovali spotrebiteľov pred investíciou do kryptomien a obchodovaním s nimi.


Európske orgány dohľadu (ESA) - európsky dohľad pre cenné papiere a trhy ESMA, európsky bankový dohľad EBA rovnako ako dohľad pre poisťovníctvo a dôchodkové poistenie EIOPA uviedli, že bitcoin a ďalšie digitálne meny "majú jasné znaky cenovej bubliny". Dodali, že tieto kryptomeny nie sú ideálnymi investičnými alebo sporiacimi produktmi.

Regulačné orgány vyjadrili obavy z narastajúceho počtu spotrebiteľov, ktorí nakupujú digitálne meny a nie sú si vedomí, že sú to vysoko rizikové a neregulované produkty. Dodali, že platformy pre obchodovanie s digitálnymi menami nie sú regulované legislatívou EÚ. To vystavuje investície spotrebiteľov riziku, keďže tieto platformy sú zraniteľné a môžu ich zasiahnuť hackerské útoky alebo dokonca úplne prestať fungovať.

Kryptomeny, ako sú napríklad bitcoin, ripple alebo ethereum a mnohé ďalšie, sú vysoko volatilné a ich ceny zaznamenávajú výrazné denné kolísanie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KDH: Tender na elektronické diaľničné známky bol zbabraný
<< predchádzajúci článok
V budove britského parlamentu sa našla podozrivá zásielka

Regulačné orgány EÚ varovali pred investíciami do kryptomien - diskusné fórum čitateľov