24hod.sk    Šport

29. júla 2021

Rehák Štefečeková patrí k najúspešnejším slovenským olympionikom, ziskom zlata sa posunula do najlepšej desiatkyStrelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková sa ziskom zlatej medaily naZdieľať
tokyo_olympics_shooting_12606 4c35184bee9245ceae1e0a9c6eeeeafe 1 676x451 29.7.2021 (Webnoviny.sk) - Strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková sa ziskom zlatej medaily na OH v Tokiu posunula do najlepšej desiatky rebríčka najúspešnejších slovenských olympionikov v ére samostatnosti (1993 - 2021).


Tridsaťsedemročná trapistka sa stala iba deviatym slovenským olympionikom so ziskom zlatej medaily a ôsmym na letných hrách.

Dominuje Kuzminová


Poradiu najúspešnejších Slovákov pod piatimi olympijskými kruhmi v súčte zimných aj letných hier suverénne dominuje biatlonistka Anastasia Kuzminová s tromi zlatými a tromi striebornými medailami.

Online prenos (minúta po minúte)


Po tri zlaté (plus jeden bronz) majú na konte aj súrodenci Pavol a Peter Hochschornerovci, niekdajší králi disciplíny C2 vo vodnom slalome.

S dvoma zlatými medailami nasledujú vodní slalomári Michal Martikán (celkovo 2-2-1) a Elena Kaliská (2-0-0).

Môže rozšíriť svoj medailový zisk


Potom už nasledujú štyria olympionici s jednou zlatou medailou, kde sa aktuálne zaradila aj Rehák Štefečeková. Aktuálne zlatej strelkyni z Tokia patrí šiesta priečka, keďže má v zbierke aj dva strieborné kovy. Mama synov Nathana a Noaha preskočila v rebríčku úspešnosti hneď štvoricu športovcov - vodných slalomárov Ladislava a Petra Škantárovcov, chodca Mateja Tótha a rýchlostného kanoistu Erika Vlčeka.


Zároveň je po Kuzminovej a Kaliskej aktuálne treťou najúspešnejšou ženou spomedzi slovenských olympionikov. Rehák Štefečeková ešte môže na OH 2020 rozšíriť svoj medailový zisk v disciplíne mix trap, kde sa v sobotu 31. júla predstaví vo dvojici s Erikom Vargom.Desiati najúspešnejší slovenskí medailisti na letnej a zimnej olympiádeAnastasia Kuzminová (biatlon) 3 - 3 - 0
Pavol Hochschorner (vodný slalom) 3 - 0 - 1
Peter Hochschorner (vodný slalom) 3 - 0 - 1
Michal Martikán (vodný slalom) 2 - 2 - 1
Elena Kaliská (vodný slalom) 2 - 0 - 0
Zuzana Rehák Štefečeková (streľba) 1 - 2 - 0
Ladislav Škantár (vodný slalom) 1 - 0 - 0
Peter Škantár (vodný slalom) 1 - 0 - 0
Matej Tóth (atletika) 1 - 0 - 0
Erik Vlček (rýchlostná kanoistika) 0 - 2 - 1
Zdroj: Webnoviny.sk - Rehák Štefečeková patrí k najúspešnejším slovenským olympionikom, ziskom zlata sa posunula do najlepšej desiatky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

https://www.24hod.sk/rehak-stefecekova-patri-k-najuspesnejsim-slovenskym-olympionikom-ziskom-zlata-sa-posunula-do-najlepsej-desiatky-cl758231.html