11. januára 2016

Rekordná víťazná séria belasých. Slovan vyhral so Spartakom Moskva 4:0

Na archívnej snímke gólová radosť hráčov Slovana

Na archívnej snímke gólová radosť hráčov Slovana Foto: TASR/Martin Baumann
Moskva 11. januára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava natiahli prebiehajúcu víťaznú šnúru v KHL na rekordných sedem zápasov. V pondelok vyhrali po takticky vyspelom a efektívnom výkone na ľade Spartaka Moskva 4:0.

"Belasí" si poistili ôsmu pozíciu v Západnej konferencii zaručujúcu účasť v play off, na konte majú 73 bodov. Gólovo sa dvakrát presadil český útočník Lukáš Kašpar, po góle strelili jeho krajan Václav Nedorost a navrátilec do zostavy Bratislavčanov Andrej Štastný.

Zverenci trénera Miloša Říhu sa najbližšie stretnú v stredu 13. januára v Petrohrade s tamojším objakcom Gagarinovho pohára SKA (17.30 SEČ).

Slovan začal fantasticky, keď už v 29. sekunde Nedorost otvoril skóre. Kašpar ho našiel peknou prihrávkou v rýchlosti, domáci obranca Genoway ho nestíhal a český útočník nájazd chladnokrvne zužitkoval. Spartak nemal ideálny vstup, v následnom oslabení mal šťastie pri ďalšej šanci Nedorosta, ten ale vystrelil nad. Domáci sa opticky zlepšili, dostali šancu hrať v presilovke, ale tú nezvládli a Slovan zvýšil v 9. minúte v oslabení. Kašpar chcel krížne prihrať do bránkoviska a fínsky brankár Engren sa aj s pukom zasunul do vlastnej brány. Následne ho vystriedal kolega Ivannikov. Na druhej strane v 16. minúte vytiahol Brust výborný zákrok po strele Gilroya aj dorážke Levického.

Dvanásť sekúnd po začiatku druhej tretiny zlikvidoval Ivannikov šancu Viedenskému, ale hostí to nemuselo mrzieť, lebo už o pár okamihov zvýšil Šťastný na 3:0. Navrátilec do zostavy Slovana sa dobre zorientoval a po otočke bekhendom umne poslal puk do siete medzi betóny bezmocného domáceho brankára. Hostia hrali zodpovedne vzadu podporovaní spoľahlivým Brustom a boli aj efektívni, dobre hral najmä ich prvý útok. Spartak sa síce snažil, ale dlho nevedel nájsť recept na Slovan. Nepresadil sa ani Šmeľov v 33. minúte, ktorý išiel z uhla sám na Brusta, kanadský brankár ale opäť isto zasiahol. A rovnako na ňom skončila i snaha Radila.

Aj do tretej tretiny vstúpil Slovan koncentrovane, očakávaný tlak Spartaka nepripustil a neustále hrozil rýchlymi protiútokmi. Kontroloval situáciu a jediné čo sa mu nedarilo, boli presilovky. V 56. minúte hostia definitívne rozhodli, keď Nedorost vysunul Viedenského, ten aj faulovaný dokázal zakončiť a z dorážky sa presadil druhým gólom v súboji Kašpar. Slovan súpera predčil aj v počte striel a po vyzretom výkone si zaslúžene z Moskvy odviezol tri cenné body.

Spartak Moskva - Slovan Bratislava 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Góly: 1. Nedorost (Kašpar, Kundrátek), 9. Kašpar (Kundrátek, Nedorost), 21. Šťastný (Jeglič, Tičar), 56. Kašpar (Viedenský, Nedorost). Rozhodovali: Bukin, Odinš – Otmachov, Goliak, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 4103 divákov.

zostavy:
Spartak Moskva: Engren (9. Ivannikov) - Genowey, Valentenko, Dyblenko, Gilroy, Jermakov, Korobov, Belov, Kirillov - Radil, Mereškin, Glazačev - Radulov, Bodrov, Levickij - Lešenko, Vasiljev, Šmeľov - Li, Šafigulin, Voronin
Slovan Bratislava: Brust - Barker, Kundrátek, Starosta, Švarný, Mihalik, Sersen, Luža - Nedorost, Viedenský, Kašpar - Šťastný, Tičar, Jeglič - Bartovič, Surový, Miklík - Skokan, Lušňák, Skalický

O najlepšom futbalistovi rozhodovali aj Kozák a Škrtel. Ako hlasovali?