Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

14. októbra 2018

Rekordnú omeletu zo Žiliny pripravili zo 718 vajecObčianske združenie Nobis Porospere zo Žiliny sa v piatok 12. októbra, v predvečer Svetového dňa vajec, ktorý sa traduje od roku 1966, zapísalo do Knihy ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: Screenshot Facebook
 
Žilina 14. októbra (TASR) - Občianske združenie Nobis Porospere zo Žiliny sa v piatok 12. októbra, v predvečer Svetového dňa vajec, ktorý sa traduje od roku 1966, zapísalo do Knihy slovenských rekordov. Pre Žilinčanov pripravilo najväčšiu omeletu zo 718 vajec. TASR informoval rekordológ Igor Svítok z certifikovanej organizácie Slovenské rekordy.


Na gurmánske dielo použilo okrem vajec aj jarnú cibuľku, papriku, olej, soľ, korenie. "Všetko sa dialo pod dohľadom odborníkov - šéfkuchárov Romana Pekného a Michala Mileca. Tí dbali na to, aby omeleta bola chutná a nepripálila sa," priblížil rekordológ.

Samotná doba smaženia zmesi trvala po finálnu degustáciu viac ako jeden a pol hodiny. Po prevzatí certifikátu za platný slovenský rekord nasledovalo omeletové hodovanie, o ktoré bol podľa Svítoka veľký záujem.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Orave si pripomenuli život a dielo spisovateľky Márie Jančovej
<< predchádzajúci článok
Demmel: Štúrov národný odkaz bol silný, ani maďarizácia ho nezničila

Rekordnú omeletu zo Žiliny pripravili zo 718 vajec - diskusné fórum čitateľov