16. januára 2015

Rely Dakar: Jakeš aj Svitko v 12. etape v TOP 5, víťazom Price

Ivan Jakeš Foto: TASR/AP
Rosario 16. januára (TASR) - Slovenskí motocyklisti Ivan Jakeš (KTM) a Štefan Svitko (KTM) zaznamenali v piatkovej 12. etape Rely Dakar 2015 ďalšie skvelé umiestnenia.

Podľa predbežných výsledkov obsadil Jakeš štvrté miesto, Svitko skončil o jednu priečku nižšie. V cieli, ktorý bol naplánovaný v Rosariu, bol prvý Toby Price z Austrálie časom 3:19:04 h. Ďalšie dve pódiové umiestnenia sa ušli Španielovi Joanovi Barredovi Bortovi (Honda) a Portugalčanovi Paulovi Goncalvesovi (Honda).

Ako informovali fanúšikovské stránky slovenských pretekárov, v piatok sa meraný úsek začal o 12.50 SEČ a jazdci išli vo výškach do 1000 m.n.m. Trať bola kamenistá a veľmi rýchla, v strednej časti menej kameňov. Piatkový špeciál mal 298 km a bol rovnaký pre všetky kategórie.