Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. októbra 2021

Remišová: Požiadavka Sulíka na daňovú brzdu je malý a nový euroval tejto vládyPožiadavka Richarda Sulíka na daňovú brzdu je malý a nový euroval tejto vlády. Vicepremiérka a ...Zdieľať
img_8792 676x451 14.10.2021 (Webnoviny.sk) - Požiadavka Richarda Sulíka na daňovú brzdu je malý a nový euroval tejto vlády. Vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) to povedala vo štvrtok pred rokovaní vlády v súvislosti s návrhom rozpočtu verejnej správy na roky 2022 až 2024.


„Keď sa spýtate všetkých renomovaných ekonómov, ani jeden z nich vám nepovie, že dať do ústavy daňovú brzdu je dobrá vec. Každý hovorí, že ideologické veci ako je daňová brzda by sa do ústavných zákonov dávať nemali,“ vyhlásila Remišová. Ako podotkla, návrh rozpočtu na vláde počíta s deficitom 4,94 % hrubého domáceho produktu s tým, že predpokladá následne schválenie troch ústavných zákonov.

Remišová s odvolaním sa na ekonómov poznamenala, že výdavkové limity je potrebné schváliť, aby štát sám seba držal na uzde, a potrebné je upraviť aj dlhovú brzdu. „Rokovania aj v rámci koalície vedieme veľmi dlhú dobu, uskutočnilo sa niekoľko stretnutí na úrovni expertných skupín, rezortných skupín a koalície, čiže toto vôbec nie je nová vec,“ uviedla vicepremiérka.


Zdroj: Webnoviny.sk - Remišová: Požiadavka Sulíka na daňovú brzdu je malý a nový euroval tejto vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Potenciál fotovoltaiky je silnejší pri novostavbách
<< predchádzajúci článok
Sulík má dve červené čiary, kvóty na migrantov a žiadne vyššie dane (video)

Remišová: Požiadavka Sulíka na daňovú brzdu je malý a nový euroval tejto vlády - diskusné fórum čitateľov