01. mája 2007

Reprezentanti Bieloruska zvíťazili vo svojom treťom vystúpení

Reprezentanti Bieloruska zvíťazili vo svojom treťom vystúpení v základnej B-skupine na 71. hokejových majstrovstvách sveta v Moskve nad Rakúskom 5:2 a zabezpečili si postup do osemfinálovej skupiny E. ...

MOSKVA 1. mája (WEBNOVINY) - Reprezentanti Bieloruska zvíťazili vo svojom treťom vystúpení v základnej B-skupine na 71. hokejových majstrovstvách sveta v Moskve nad Rakúskom 5:2 a zabezpečili si postup do osemfinálovej skupiny E. Budúci súperi Slovenska v boji o postup do štvrťfinále sa ujali vedenia už v 4. min z hokejky Glebova. V 18. min využil zle načasované striedanie Rakúšanov Dudik a zvýšil na 2:0. O 52 sekúnd neskôr sa presadil obranca Andre Lakos a znížil na 1:2. V 25. min bolo vyrovnané, keď Mezina v bránke Bieloruska prekonal opäť Andre Lakos. Potom mierili presne už len bieloruskí hokejisti, keď v II. tretine zabezpečili svojmu tímu dvojgólové vedenie Ugarov a Antonenko. Päť minút pred koncom stretnutia poistil výhru bývalej sovietskej republiky Kulakov. Do boja o záchranu teda putuje staronový účastník šampionátu Rakúsko, o štvrťfinále bude bojovať neúspešný štvrťfinalista minuloročných MS z Bieloruska.

B-skupina (Mytišči):
Rakúsko - Bielorusko 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Góly: 19. A. Lakos (Setzinger), 25. A. Lakos - 4. Glebov (Ugarov, Kosťučenok), 18. Dudik, 28. Ugarov (Antonenko, Zadeľonov), 34. Antonenko (Zadeľonov, Kosťučenok), 55. Kulakov (Kurilin)
Vylúčení: 9:4 na 2 min, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ronn (Fín.) - Jakobsen (Dán.), Mášik (SR), 4700 divákov
Rakúsko: Reinhard Divis - R. Lukas, Rebek, Ulrich, Unterluggauer, Stewart, A. Lakos, P. Lakos, Mattie - Welser Koch, Setzinger - Trattnig, P. Lukas, Kalt - Schuller, Raimund Divis, Baumgartner - Peintner, Pewal, Harand
Bielorusko: Mezin - Žurik, Makrickij, Glebov, Kosťučenok, Leonťjev, Denisov, Jerkovič, Riadinskij - Kulakov, Kurilin, Dudik - Ugarov, Zadeľonov, Antonenko - Kukuškin, Borovkov, Meleško - Strachov, Volkov