Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. augusta 2012

Republikán Romney predstaví kandidáta na viceprezidentaRepublikánsky uchádzač o post amerického prezidenta Mitt Romney v sobotu oficiálne oznámi meno svojho kandidáta na post viceprezidenta, spolu s ktorým v novembri výzvu na súboj o Biely dom duo Barack ...Zdieľať
mitt romney NORFOLK 11. augusta (WEBNOVINY) - Republikánsky uchádzač o post amerického prezidenta Mitt Romney v sobotu oficiálne oznámi meno svojho kandidáta na post viceprezidenta, spolu s ktorým v novembri výzvu na súboj o Biely dom duo Barack Obama-Joe Biden.


Podľa všetkého by Romneyho "parťákom" v pritvrdzujúcom sa predvolebnom boji mal stať člen Snemovne reprezentantov Paul Ryan.

Jeho vymenovaním sa tak oficiálne ukončí niekoľko mesiacov trvajúce hľadanie vhodného kandidáta poznamenané súbojom dvoch línii v rámci Republikánskej strany.

Kým konzervatívnejšie krídlo bolo skôr za skúseného politika ako napríklad senátora Roba Portmana či exguvernéra štátu Minnesota Tima Pawlentyho, druhá časť vyzývala na mladého kandidáta.

Romney sa zrejme rozhodol pre druhú alternatívu, pričom definitíva by mala byť známa v poobedňajších hodinách stredoeurópskeho času.

Precízne hľadanie kandidáta na viceprezidenta predstavuje snahu republikánov rehabilitovať sa za priznané zlyhanie spred štyroch rokov, keď za partnera pre vtedajšieho Obamovho súpera Johna McCaina vybrali kontroverznú guvernérku štátu Aljaška Sarah Palinovú.

Tá svojím vystupovaním a nedostatočným prehľadom sklamala nádeje republikánov, čo podľa mnohých lídrov strany stálo McCaina prezidentské kreslo, ktoré získal vtedy neskúsený Obama.

Ten podľa aktuálnych prieskumov verejnej mienky začína získavať čoraz väčší náskok pred Romney, čo chcú republikáni aj s pomocou 42-ročného dlhoročného poslanca z Wisconsinu okamžite zastaviť. Ryan však na rozdiel od Romneyho nikdy nezastával žiadnu výkonnú funkciu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Karola Mella v Belize obvinili z falšovania pasu
<< predchádzajúci článok
Do siete kníhkupectiev Panta Rhei vstupuje J&T

Republikán Romney predstaví kandidáta na viceprezidenta - diskusné fórum čitateľov