Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

29. novembra 2018

Rezort dopravy: Príprava a výstavba diaľnic je podmienená financiamiNa archívnej snímke mostný objekt S 205 na úseku stavby D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec.Zdieľať
Na archívnej snímke mostný objekt S 205 na úseku stavby D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec. Foto: TASR - Erika Ďurčová
Bratislava 29. novembra (TASR) - Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR vždy jasne deklaruje, že postup prípravy a výstavby je podmienený zabezpečením dostatočného objemu zdrojov. Rezort to uviedol vo štvrtok pre TASR v reakcii na tvrdenia Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) o termínoch a príprave výstavby diaľnic a rýchlostných ciest.


Práve analytik inštitútu Ján Kovalčík prezentuje prvé potenciálne termíny začatia výstavby ako záväzné alebo štátom sľúbené a vytvára nereálne očakávania verejnosti o výstavbe, pokračuje ministerstvo. "Súčasný minister Árpád Érsek (Most-Híd) na začiatku tohto roku transparentne zverejnil termíny začatia výstavby jednotlivých úsekov v tomto roku, ktoré sa darí dodržiavať," konštatuje odbor komunikácie rezortu, a preto považuje za nepravdivé tvrdenia, že termíny jednotlivých súťaží sa posúvajú.

Inštitút vo štvrtok okrem iného uviedol, že termíny dokončenia vyše 80 plánovaných diaľnic a rýchlociest, ktoré prezentuje MDV, zavádzajú verejnosť. Za uplynulých 12 mesiacov sa posunuli v priemere o rok a vo väčšine prípadov to neznamená, že sa tieto termíny podarí splniť.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mestá vedia o hrozbách zmeny klímy, podľa odborníkov však nekonajú
<< predchádzajúci článok
M. Halás: Výzvou pre strednú Európu je Rusko a nejednotnosť elity

Rezort dopravy: Príprava a výstavba diaľnic je podmienená financiami - diskusné fórum čitateľov