Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. augusta 2019

Rezort dopravy vie o výzve na šetrenie, hľadá možnosti úsporMinisterstvo dopravy a výstavby (MDV) SR vie o žiadosti ministra financií Ladislava Kamenického (Smer-SD), ktorý vyzval jednotlivé rezorty na šetrenie. Ministerstvo dopravy ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 16. augusta (TASR) – Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR vie o žiadosti ministra financií Ladislava Kamenického (Smer-SD), ktorý vyzval jednotlivé rezorty na šetrenie. Ministerstvo dopravy pre TASR uviedlo, že hľadá možnosti úspor.


Rezort dopravy aktuálne finalizuje predpoklad výdavkov na budúci rok. Pri tej príležitosti hľadá aj možnosti úspor v rezorte. "Ministerstvo dopravy a výstavby SR nakladá v každom rozpočtovom roku s verejnými prostriedkami efektívne," zdôraznil odbor komunikácie MDV.

 Slovenská ekonomika v druhom štvrťroku tohto roka spomalila tempo rastu na 1,9 %. Kamenický po zverejnení štatistík v stredu (14. 8.) uviedol, že ak bude ekonomika v spomaľovaní pokračovať aj v druhom polroku, situácia bude vážna. Rozpočet na tento rok mal byť prvýkrát v histórii vyrovnaný. "Musím však povedať, že po dnešných správach je tento cieľ ohrozený. Mojou prioritou bude 'ukočírovať' tento trend tak, aby boli straty čo najmenšie," poznamenal Kamenický.

Preto vyzval ministrov, aby spoločne začali šetriť. "Každý musí začať sám od seba a namiesto ďalších požiadaviek, ktoré prichádzajú na Ministerstvo financií SR na dodatočné peniaze, začali hľadať úspory vo vlastných rezortoch tak, aby sme dokázali ušetriť ďalšie peniaze," vyhlásil Kamenický. V súvislosti s ďalšími krokmi v najbližšom období uviedol, že si počká na čísla zo septembrovej prognózy. "Je jasné, že ak bude táto náhla zmena rastu ekonomiky pokračovať, bude znamenať zníženie rozpočtovaných príjmov, na čo budeme musieť reagovať na strane výdavkov," avizoval Kamenický.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obyvatelia Nového Zélandu už odovzdali vyše 12.000 strelných zbraní
<< predchádzajúci článok
Japonsko predbehlo Čínu a je najväčším držiteľom dlhu USA

Rezort dopravy vie o výzve na šetrenie, hľadá možnosti úspor - diskusné fórum čitateľov