Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

31. marca 2019

Riaditeľ Faceboku žiada od vlád aktívnejšiu reguláciu internetuMark Zuckerberg, archívna snímka.Zdieľať
Mark Zuckerberg, archívna snímka. Foto: TASR/AP
 
Washington 31. marca (TASR) - Generálny riaditeľ spoločnosti Facebook Mark Zuckerberg v sobotu naliehal na vlády, aby zaujali "aktívnejšiu úlohu" v regulácii internetu, a zároveň vyzval ďalšie krajiny, aby prijali pravidlá na ochranu súkromia používateľov podobné tým, ktoré zaviedla od minulého mája Európska únia. Informovala o tom agentúra AFP.


Facebook a ostatné internetové spoločnosti dlho odolávali zásahom vlád. Táto americká spoločnosť však v dôsledku narastajúceho počtu požiadaviek na reguláciu zmenila postoj.

"Aktualizáciou pravidiel na internete môžeme udržať to, čo je na ňom najlepšie - slobodu, ktorá ľuďom umožňuje vyjadriť sa a podnikateľom budovať nové veci - a zároveň chrániť spoločnosť pred rozsiahlejšími škodami," uviedol Zuckerberg.

Nová regulácia je podľa neho potrebná v štyroch oblastiach: škodlivý obsah, ochrana volieb, súkromie používateľov a prenosnosť dát.

V oblasti ochrany súkromia používateľov Zuckerberg povedal, že by podporil, keby viac krajín zaviedlo pravidlá podobné Všeobecnému nariadeniu EÚ o ochrane údajov (GDPR), ktoré vstúpilo do platnosti v máji minulého roka.

"Pravidlá regulácie internetu umožnili celým generáciám podnikateľov vybudovať služby, ktoré zmenili svet a vytvorili v životoch ľudí mnohé hodnoty," napísal Zuckerberg a dodal, že nastal čas, aby sa tieto pravidlá aktualizovali a jasne sa definovali povinnosti ľudí, firiem a vlád s cieľom napredovať.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
The Rolling Stones museli odložiť americké turné, spevák Mick Jagger je chorý
<< predchádzajúci článok
Apple sa bude zrejme aj naďalej venovať vývoju robotických vozidiel

Riaditeľ Faceboku žiada od vlád aktívnejšiu reguláciu internetu - diskusné fórum čitateľov