Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. decembra 2012

Robert Bezák riešil financovanie vo Vatikáne, dokazuje listOdvolaný arcibiskup Róbert Bezák riešil problém s financovaním vo Vatikáne. Ako uviedla v utorok TA3, Bezák si za svojimi slovami o nejasnom pôvode peňazí zo Spojených štátov stojí. ...Zdieľať
robert bezak BRATISLAVA 18. decembra (WEBNOVINY) – Odvolaný arcibiskup Róbert Bezák riešil problém s financovaním vo Vatikáne. Ako uviedla v utorok TA3, Bezák si za svojimi slovami o nejasnom pôvode peňazí zo Spojených štátov stojí.


TA3 má list od pravej ruky pápeža, ktorý dokazuje, že Bezák riešil celý problém na najvyšších miestach vo Vatikáne. Podľa v pondelok zverejnených dokumentov Bezák podpisom potvrdil, že peniaze prevzal od americkej fundácie.

To znamená, že celý čas vedel, odkiaľ mu prišli peniaze. Napriek tomu Bezák trvá na svojom, pretože listy pôvod peňazí nevysvetľujú. Svojim podpisom potvrdil iba ich prevzatie. „Nevedel som odkiaľ prišiel, lebo sme nemali zmluvu, že by mal prísť šek,“ povedal Bezák cez víkend.

Bezák podľa TA3 videl problém v tom, že peniaze mu prišli z neznámej investičnej spoločnosti. Na pôvod peňazí sa preto pýtal vo Vatikáne. Odpovedal mu štátny sekretár kardinál Bertone, podľa ktorého ide o investície, na ktorých pôvod sa má pýtať svojho predchodcu Jána Sokola.

„Odkiaľ mohli prísť také peniaze, dodnes neviem,“ povedal Bezák v TA 3 v nedeľu. Podľa TA3 zostáva otázkou, prečo išiel Bezák do Vatikánu, ak vedel odkiaľ pochádzajú peniaze. Bezák podľa televízie tvrdí, že o dedičstve sa dozvedel až po svojom odvolaní z vyhlásení Jána Sokola.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najlepšie slovenské aplikácie pre Windows 8 a Windows Phone
<< predchádzajúci článok
Proti bolestivým zápalom v tele môžete bojovať aj jedlom

Robert Bezák riešil financovanie vo Vatikáne, dokazuje list - diskusné fórum čitateľov