Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. januára 2010

Robotník zastrelil troch kolegov a potom sebaV továrni na výrobu transformátorov v americkom St. Louis začal vo štvrtok strieľať jeden z jej zamestnancov, ktorý na svojho zamestnávateľa v roku 2006 podal sťažnosť pre straty na dôchodkovom ...Zdieľať
ST. LOUIS 8. januára (WEBNOVINY) - V továrni na výrobu transformátorov v americkom St. Louis začal vo štvrtok strieľať jeden z jej zamestnancov, ktorý na svojho zamestnávateľa v roku 2006 podal sťažnosť pre straty na dôchodkovom pripoistení. Útočník zabil troch ľudí a piatich zranil, následne ho objavila polícia mŕtveho, pričom sa pravdepodobne sám zastrelil. Zranení robotníci sú v kritickom stave. Strelca úrady identifikovali ako 51-ročného Timothyho Hendrona. Incident zaznamenali o 6:30 miestneho času (13:30 SEČ). Útočník vyzbrojený puškou a revolverom najprv strieľal na parkovisku pred továrňou a následne vtrhol dovnútra.


Hedron sa podľa súdnych záznamov spolu s ostanými kolegami súdil so švajčiarskou firmou ABB, pretože dôchodková komisia mala zle hospodáriť z ich fondmi dôchodkového pripoistenia. Médiá špekulujú, že práve to mohlo byť motívom jeho činu.

SITA/AP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izrael zaútočil na Gazu
<< predchádzajúci článok
Iránskym demonštrantom hrozí trest smrti