Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

25. decembra 2006

Rocker Bono sa stane rytierom Britského impériaÍrsky rocker a humanitárny aktivista Bono sa stane rytierom Britského impéria. Spojené kráľovstvo a frontman skupiny U2 v sobotou potvrdili, že čestný titul si prevezme z rúk britského ...Zdieľať

BRATISLAVA 25. decembra (WEBNOVINY) - Írsky rocker a humanitárny aktivista Bono sa stane rytierom Britského impéria. Spojené kráľovstvo a frontman skupiny U2 v sobotou potvrdili, že čestný titul si prevezme z rúk britského veľvyslanca v Írsku Davida Reddawaya počas ceremónie v Dubline krátko po Novom roku. Rodák z Dublinu Bono, pravým menom Paul Hewson nebude však môcť používať titul "Sir" pretože nepochádza z Veľkej Británie alebo krajiny Commonwealthu. Hovorca speváka uviedol, že 46-ročného hudobníka pocta potešila, pretože verí, že mu to ešte viac pomôže pri jeho snahe o zvýšenie podpory západu smerom k Afrike.

Írsko sa od Commonwealthu odtrhlo v roku 1949. Pred Bonom sa rytiermi Britského impéria, ktorí nepochádzali z Veľkej Británie, stali aj hudobník Bob Geldof, zakladateľ Microsoftu Bill Gates, španielsky operný spevák Placido Domingo, lovec nacistov Simon Wiesenthal, bývalý starosta New Yorku Rudolf Giuliani a americký filmový režisér Steven Spielberg.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Generálne riaditeľstvo SND čaká v januári sťahovanie
<< predchádzajúci článok
Pri Čunove vylovili z Dunaja mŕtvu ženu