Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. marca 2016

Rodiny 12 cestujúcich zmiznutého letu MH370 podali žaloby



Na snímke policajti nesú časť lietadla 29. júla 2015 v meste Saint-André na severovýchode ostrova Réunion patriaceho k Francúzsku. Francúzske úrady 30. júla 2015 vyhlásili, že v prípade časti krídla, ktorá sa našla na ostrove ...



Zdieľať
Na snímke policajti nesú časť lietadla 29. júla 2015 v meste Saint-André na severovýchode ostrova Réunion patriaceho k Francúzsku. Francúzske úrady 30. júla 2015 vyhlásili, že v prípade časti krídla, ktorá sa našla na ostrove Réunion a mohla by pochádzať z nezvestného Boeingu 777 malajzijských aerolínií, ktorý zmizol pre takmer rokom a pol nad Indickým oceánom, nemožno vylúčiť nijakú hypotézu. Približne dva metre dlhú časť krídla našli podľa správ miestnych médií pri pobreží neďaleko mesta Saint-André na severovýchode ostrova patriaceho k Francúzsku. Foto: TASR/AP Photo
Kuala Lumpur 4. marca (TASR) - Rodiny 12 cestujúcich zmiznutého Boeingu 777 spoločnosti Malaysia Airlines podali pred uplynutím dvojročnej lehoty žalobu na aerolínie a vládu. Informuje o tom agentúra AP s tým, že budúci týždeň uplynú dva roky od záhadného zmiznutia lietadla s 239 cestujúcimi na palube.


Celosvetová dohoda o leteckej doprave stanovuje v prípade leteckých nešťastí dvojročnú lehotu na obvinenia predkladané príbuznými, píše AP. V utorok 8. marca uplynie druhé výročie zmiznutia letu MH370 s 227 cestujúcimi a 12 členmi posádky počas letu z Kuala Lumpuru do Pekingu.

Právnik Sangeet Kaur Deo, ktorý zastupuje desať rodín, uviedol, že žaloby sa týkajú cestujúceho z Ruska, Číny a zvyšok pochádza z Malajzie. Okrem leteckej spoločnosti v nich pozostalí žalujú vládu, vedúcich úradu civilnej dopravy, ako aj námorníctva.

Osud letu MH370 stále patrí medzi najväčšie záhady v dejinách civilného letectva. Predpokladá sa, že sa lietadlo zrútilo do odľahlej časti na juhu Indického oceánu. Komplikované, finančne náročné a doposiaľ neúspešné medzinárodné pátranie koordinuje Austrália, ktorá pomocou sonarov prehľadáva rozsiahle oblasti oceánskeho dna.

Jediné, čo sa doposiaľ s istotou podarilo identifikovať, bola malá časť krídla, ktorú vlani v júli vyplavilo na francúzsky ostrov Réunion ležiaci neďaleko Madagaskaru. V prípade ďalších údajných trosiek sa spojitosť so strateným strojom nepotvrdila.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
V Považskej Bystrici vybrali vlani na pokutách skoro 20.000 eur
<< predchádzajúci článok
Za požiar v popradskej nocľahárni môže neuhasená cigareta