Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. mája 2022

Rodiny s nezaopatrenými deťmi si prilepšia, dostanú jednorazovo zvýšený prídavokJednorazovo zvýšený prídavok na dieťa v sume 100 eur by mali rodiny s nezaopatrenými deťmi dostať v júni tohto roka. Po stredajšom rokovaní vlády to povedal minister práce a sociálnych vecíZdieľať
gettyimages 1322976822 676x451 4.5.2022 (Webnoviny.sk) - Jednorazovo zvýšený prídavok na dieťa v sume 100 eur by mali rodiny s nezaopatrenými deťmi dostať v júni tohto roka. Po stredajšom rokovaní vlády to povedal minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina).


„Všetky legislatívne návrhy pôjdu na rokovanie vlády na budúci týždeň, mne stačia len nariadenia vlády, nepotrebujem k tomu meniť zákony," povedal. Šéf rezortu práce a sociálnych vecí tiež pripustil, že vláda najviac ohrozeným skupinám ľudí pomôže aj na jeseň tohto roka. „Uvidíme na jeseň, či sa podarí inflačné tlaky znížiť," povedal.

V tomto roku sa prídavok na dieťa jednorazovo zvýši zo súčasných 25,88 eura na 100 eur. Na tento účel vláda vynaloží 83 miliónov eur. Prídavok sa zvýši pre 661-tisíc rodičov, ktorí majú 1,1 milióna nezaopatrených detí. Bude sa to týkať všetkých nezaopatrených detí bez ohraničenia veku. Príspevok v sume 100 eur dostanú aj rodiny v hmotnej núdzi, seniori, ktorým nevznikol nárok na starobný dôchodok, opatrovatelia, osobní asistenti a náhradní rodičia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rodiny s nezaopatrenými deťmi si prilepšia, dostanú jednorazovo zvýšený prídavok © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čaputová si zaspomínala na generála Štefánika, podobní štátnici sú podľa prezidentky potrební aj v súčasnosti
<< predchádzajúci článok
Ruský útok na divadlo v Mariupoľe bol smrteľnejší, ako sa odhadovalo a obetí je oveľa viac