Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. októbra 2007

Rokovanie parlamentu prerušené už po pätnástich minútachPopoludňajšie rokovanie Národnej rady SR prerušil predsedajúci Miroslav Číž (Smer-SD) už po pätnástich minútach. Príčinou bol chaos v rokovacej sále, keď opoziční poslanci žiadali, aby v ...Zdieľať

BRATISLAVA 23. októbra (WEBNOVINY) - Popoludňajšie rokovanie Národnej rady SR prerušil predsedajúci Miroslav Číž (Smer-SD) už po pätnástich minútach. Príčinou bol chaos v rokovacej sále, keď opoziční poslanci žiadali, aby v zmysle uznesenia Ústavnoprávneho výboru NR SR sa do programu zaradila petícia za pluralitné zdravotníctvo, ešte pred návrh novely zákona o zdravotných poisťovniach. Procedurálne návrhy však ostali bez výsledku, keďže NR SR nebola uznášaniaschopná - väčšina koaličných poslancov totiž na rokovanie neprišla.

Stanislav Janiš (SDKÚ-DS) žiadal v mene troch poslaneckých klubov o zvolanie poslaneckého grémia, načo Číž skonštatoval, že len čo sa dostane k telefónu, bude o tejto žiadosti informovať predsedu parlamentu Pavla Pašku. Vzápätí chcel pokračovať v rokovaní pléna. Na žiadosť Márie Sabolovej (KDH) napokon vyhlásil pätnásťminútovú prestávku, počas ktorej by mal o žiadosti na zvolanie poslaneckého grémia informovať predsedu NR SR.

Petíciu za pluralitné zdravotníctvo prerokovali ústavnoprávny aj zdravotnícky výbor, pričom ústavnoprávny navrhol, aby sa petíciou zaoberalo plénum ešte pred rokovaním o novele zákona o zdravotných poisťovniach. Zdravotnícky výbor petíciu vzal na vedomie a jeho predseda Viliam Novotný mal o výsledku informovať P. Pašku. Pri spoločnej informácii zdravotnícky výbor v úlohe gestorského výboru však neprijal žiadne uznesenie, keďže bol rovnaký počet koaličných aj opozičných poslancov.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kauza kyselinári bude pokračovať na ŠS v novembri a decembri
<< predchádzajúci článok
Vyhlásenie Národnej transfúznej služby SR

Rokovanie parlamentu prerušené už po pätnástich minútach - diskusné fórum čitateľov