Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. novembra 2019

Rokovanie vlád SR a ČR sa bude venovať spolupráci i vývoju v EurópeIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR – Jaroslav Novák
Bratislava 11. novembra (TASR) – Prehlbovanie vzájomnej spolupráce i otázky celoeurópskych záležitostí budú témami spoločného rokovania vlád Slovenskej a Českej republiky, ktoré sa v pondelok koná vo Valticiach na Morave. Na programe je samostatné rokovanie premiérov oboch krajín, ministri budú zasa spoločne preberať témy, týkajúce sa jednotlivých rezortov.


"Predstavitelia vlád budú rokovať o ekonomickej spolupráci, projektoch cezhraničnej spolupráce, energetickej bezpečnosti, dopravnej infraštruktúre, spolupráci v oblasti vnútornej bezpečnosti a obrany," spresnil tlačový odbor Úradu vlády SR.

Odbor komunikácie Úradu vlády ČR dodal, že medzi zahraničnopolitickými témami budú rezonovať otázky klimatickej politiky, migrácie i budúcnosti Európskej únie (EÚ). "Premiéri budú taktiež diskutovať o potenciáli rozvoja spolupráce v rámci V4, napríklad v oblasti obrany," informovali z mediálneho centra úradu českej vlády.

Na zasadnutí si členovia exekutívy oboch krajín pripomenú aj 30. výročie Nežnej revolúcie, ktorá ovplyvnila ďalšie smerovanie Československa a nástupníckych samostatných krajín.

Tradícia spoločného rokovania vlád Slovenskej republiky a Českej republiky sa rozvíja od roku 2012 a stala sa prirodzenou súčasťou nadštandardných slovensko-českých vzťahov. Naposledy sa obe vlády stretli v roku 2018 v Košiciach.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V austrálskom štáte Nový Južný Wales vyhlásili pre požiare stav núdze
<< predchádzajúci článok
Bolívijský prezident E. Morales oznámil svoju rezignáciu

Rokovanie vlád SR a ČR sa bude venovať spolupráci i vývoju v Európe - diskusné fórum čitateľov