07. júna 2018

ROLAND GARROS: Nadal sa stal tretím semifinalistom mužskej dvojhry

Španielsky tenista Rafael Nadal reaguje po bodovom zisku v zápase proti Argentínčanovi Diegovi Schwartzmanovi vo štvrťfinále grandslamového tenisového turnaja Roland Garros v Paríži 7. júna 2018. Foto: TASR/AP
Paríž 7. júna (TASR) - Španielsky tenista Rafael Nadal sa stal tretím semifinalistom mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Najvyššie nasadený obhajca titulu si vo štvrťfinále poradil s jedenástkou "pavúka" Argentínčanom Diegom Sebastianom Schwartzmanom 4:6, 6:3, 6:2, 6:2. Zápas v stredu prerušili za stavu 4:6, 5:3 a 30:15 v druhom sete pre dážď. V piatkovom semifinále nastúpi desaťnásobný parížsky šampión proti víťazovi duelu medzi Argentínčanom Juanom Martinom del Potrom a Chorvátom Marinom Čiličom.

Schwartzman na začiatku zápasu zaskočil Nadala, hral agresívne, dokázal Španiela rozbehať. Za stavu 4:4 prelomil Nadalovo podanie a po potvrdení brejku ukončil jeho sériu 37 víťazných setov na antukovom vrchole sezóny. Aj úvod druhého dejstva vyšiel lepšie Argentínčanovi, ktorý sa po brejku v piatom geme ujal vedenia 3:2. Zápas však potom po prvý raz prerušili pre dážď a prestávka pomohla najväčšiemu favoritovi na zisk titulu. Nadal zrýchlil hru, začal diktovať tempo výmen a vďaka zisku troch gemov v rade otočil na 5:3. Vo štvrtkovej dohrávke dotiahol druhý set do úspešného konca a v treťom i štvrtom už na dvorci dominoval.

Nadal označil zápas so Schwartzmanom za veľmi náročný. "Diego hral v úvode duelu sebavedomo, triafal skvelé údery. Dažďová prestávka mi veľmi pomohla. Upokojil som sa, začal som hrať s väčšou chuťou, pridal som na agresivite a celé sa to napokon zvrtlo v môj prospech. V treťom i vo štvrtom sete som cítil pozitívnu energiu, uvoľnil som sa, čo prospelo mojej hre. Na kurte som urobil dobré rozhodnutia. Som šťastný, že som v Paríži opäť medzi elitným kvartetom," povedal antukový kráľ v pozápasovom rozhovore s bývalým španielskym tenistom Alexom Corretjom.