Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

08. apríla 2021

Roland Garros sa nebude konať v riadnom termíne, organizátori zverejnili nový dátumOrganizátori druhého grandslamového tenisového turnaja sezóny Roland Garros v Paríži posunuli štart tohtoročnej edície podujatia o jeden ...Zdieľať
france_tennis_french_open_43070 a31cc74a076042d0a875eb39928a15d1 min 676x451 8.4.2021 (Webnoviny.sk) - Organizátori druhého grandslamového tenisového turnaja sezóny Roland Garros v Paríži posunuli štart tohtoročnej edície podujatia o jeden týždeň z 23. na 30. mája. Dôvodom je nepriaznivá situácia vo Francúzsku v súvislosti s pandémiou koronavírusu.


Podľa pôvodného zámeru mal prestížny antukový turnaj trvať od 23. mája do 6. júna, po novom to bude od 30. mája do 13. júna.

Francúzi posun zdôvodnili snahou maximalizovať šancu na to, aby sa súboje konali aj pred čo najväčším množstvom priaznivcov, avšak v bezpečnom prostredí. Vlani tradičný jarný termín Roland Garros musela francúzska strana vymeniť za jesenný, hralo sa totiž až na prelome septembra a októbra s tisíckou fanúšikov každý deň.

Odklad RG o jeden týždeň bude mať vplyv aj na ďalšie dianie v tenisovom kalendári, keďže od 7. júna sú naplánované turnaje v Stuttgarte, Nottinghame a 's-Hertogenboschi, všetko podujatia na tráve ako príprava na Wimbledon naplánovaný od 28. júna 2021.


Zdroj: Webnoviny.sk - Roland Garros sa nebude konať v riadnom termíne, organizátori zverejnili nový dátum © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel úspešný kulturista Anton Holič, viacnásobný majster Európy a medailista z majstrovstiev sveta
<< predchádzajúci článok
Richard Pánik možno zmení klub v NHL, Washington ho zaradil na listinu voľných hráčov

Roland Garros sa nebude konať v riadnom termíne, organizátori zverejnili nový dátum - diskusné fórum čitateľov