Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. februára 2010

Rozhlasová rada má staronové vedenieRozhlasová rada bude od 5. marca pokračovať vo svojej činnosti so staronovým vedením. Rozhodlo o tom dnešné mimoriadne zasadnutie rady ...Zdieľať
Igor Gallo

Foto: SITANina Bednáriková

BRATISLAVA 16. februára (WEBNOVINY) - Rozhlasová rada bude od 5. marca pokračovať vo svojej činnosti so staronovým vedením. Rozhodlo o tom dnešné mimoriadne zasadnutie rady zvolané na voľbu predsedu a dvoch podpredsedov rady. Predsedom rady bude opätovne Igor Gallo. Hlasovalo za neho všetkých 10 z desiatich prítomných členov rady. Ďalej budú svoju funkciu vykonávať podpredsedovia rady - prvý podpredseda Michal Dzurjanin a druhý podpredseda Alexander Koreň. Hlasy im dalo všetkých deväť prítomných členov rady. Na zvolenie potrebujú členovia vedenia Rozhlasovej rady nadpolovičnú väčšinu hlasov zo všetkých 15 členov rady, teda minimálne osem hlasov.

Mimoriadne zasadnutie rady na dnes zvolal Igor Gallo preto, aby zabezpečil, že radu bude mať kto zvolať v marci. Zvolať rokovanie môže len predseda alebo podpredsedovia rady. Národná rada SR tento mesiac totiž dovolila len jedného z piatich členov rady, ktorým sa od konca februára do konca apríla skončí členstvo v rade. Na ďalších šesť rokov poslanci zvolili Galla. Ďalších štyroch by mali zvoliť až na marcovom rokovaní parlamentu.

Znovuzvolenie do funkcie šéfa Rozhlasovej rady označil Igor Gallo za veľký záväzok, keďže dostal "hlasy všetkých názorových prúdov, ktoré na pôde rady existujú". Chce urobiť všetko preto, aby sa pri rozhodovaní rady eliminovali možné politické a iné tlaky.

Poslanci Národnej rady SR 11. februára v opakovanom tajnom hlasovaní nezvolili žiadneho člena Rozhlasovej rady. Ani jeden z ôsmich kandidátov nezískal v druhom kole potrebnú nadpolovičnú väčšinu prítomných poslancov. O štyri voľné miesta v rade sa uchádzali Ľubomír Guman, Stanislav Háber, Peter Juščák, Laura Karpatová, Jitka Račická, Gabriela Rothmayerová, Ján Sabol a Jozef Ševec. Nové voľby sa uskutočnia počas nasledujúcej schôdze parlamentu, ktorá sa začína 2. marca. V stredu 10. februára zvolili poslanci na šesťročné funkčné obdobie jedného člena rady, jej predsedu Igora Galla.

Rozhlasová rada podľa zákona dohliada na dodržiavanie zákona o Slovenskom rozhlase a na plnenie úloh, ktoré rozhlas má. Okrem iného volí a odvoláva generálneho riaditeľa.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Eurostar nasadil autobusy
<< predchádzajúci článok
Nitra chce postaviť športovo-rekreačný komplex

Rozhlasová rada má staronové vedenie - diskusné fórum čitateľov