Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. decembra 2022

Rozpočet Ruska na vojnu sa môže pohybovať v biliónoch rubľov. Ekonómovia odhadujú, čo bude nasledovaťAk bude Rusko s vojnou na Ukrajine pokračovať aj v budúcom roku, jeho celkový rozpočet na vojnu a okupáciu ukrajinských území za roky 2022 a 2023 môže dosiahnuť úroveň sedem až osem biliónov rubľov ...Zdieľať
gettyimages 1313135228 676x451 3.12.2022 (Webnoviny.sk) - Ak bude Rusko s vojnou na Ukrajine pokračovať aj v budúcom roku, jeho celkový rozpočet na vojnu a okupáciu ukrajinských území za roky 2022 a 2023 môže dosiahnuť úroveň sedem až osem biliónov rubľov (odhadom 111,5 až 127,5 miliardy eur). Vyplýva to z výpočtov exilového média Novaja Gazeta Europe.


V prípade, že by ruské straty zostali na súčasnej úrovni, krajina nebude mať čoskoro zdroje na to, aby vyplatila kompenzácie zraneným vojakom a rodinám zabitých bojovníkov.

Ekonómovia predpokladajú, že úrady budú v snahe získať peniaze nútené znížiť výdavky na sociálny systém, tlačiť viac peňazí a prudko zvýšiť ruský štátny dlh.Zdroj: Webnoviny.sk - Rozpočet Ruska na vojnu sa môže pohybovať v biliónoch rubľov. Ekonómovia odhadujú, čo bude nasledovať © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Mariupoli odhalili satelity novú ruskú základňu, vidno aj rozšírený cintorín a skazu mesta (foto)
<< predchádzajúci článok
Aliancia liberálov a demokratov pre Európu prijala rezolúciu ako reakciu na teroristický útok na Zámockej (foto)