Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

28. júla 2009

Rozvod zanechá na zdraví ľudí trvalé následkyRozvod môže mať dlhotrvajúci a škodlivý vplyv na zdravie a nemôže to úplne napraviť ani ďalšie manželstvo, tvrdí štúdia chicagskej univerzity. Podieľalo sa na nej 8 652 ľudí vo veku od 51 do 61 ...Zdieľať
BRATISLAVA 28. júla (WEBNOVINY) - Rozvod môže mať dlhotrvajúci a škodlivý vplyv na zdravie a nemôže to úplne napraviť ani ďalšie manželstvo, tvrdí štúdia chicagskej univerzity. Podieľalo sa na nej 8 652 ľudí vo veku od 51 do 61 rokov a výsledky nasvedčujú, že rozvedených postihuje o 20% viac chronických ochorení, ako je napríklad rakovina, než tých, ktorí ostali slobodní. Čísla sa znižujú iba u 12% tých, ktorí opätovne vstúpili do manželstva, píšu výskumníci v časopise Journal of Health and Social Behaviour. Podľa ich názoru, človek do dospelosti vstupuje so "zásobárňou zdravia", ktorú si počas manželstva buď udrží alebo zhorší.


Hoci ľudia, ktorí po rozvode či ovdovení opäť vstúpia do manželstva zvyknú byť šťastnejší, na ich zdravotnej stránke sa to neodrazí. Majú o 12% viac chronických zdravotných problémov ako tí, ktorí zotrvávajú v manželstve, čo je o niečo menej ako 20% pre ovdovených alebo rozvedených, ktorí do manželstva už viac nevstúpili.

Ďalšie manželstvo však všetko nevyrieši. Podľa výskumníkov si mnohí podvedome hľadajú niekoho, kto bude ako ich prvý manžel či manželka a šanca, že druhé manželstvo taktiež skončí rozvodom je dvojnásobná.

Informáciu zverejnil internetový portál bbc.co.uk.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Bahamách sa prevrátila loď s utečencami, 85 nezvestných
<< predchádzajúci článok
Bývalý vyšetrovateľ pred súdom za korupciu