Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

05. novembra 2021

RTVS odvysiela finále Košického zlatého pokladu v sobotu 6. novembraNa víťazov čakajú finančné ceny v hodnote 1000, 750 a 500 eur. Porota udelí aj Cenu za najlepší text.Zdieľať
RTVS odvysiela finále Košického zlatého pokladu v sobotu 6. novembra

Finálové kolo 37. ročníka pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad odvysiela Rádio Slovensko v sobotu 6. novembra. Moderátorom večera bude Roman Bomboš. Finálový koncert bude v priamom prenose dostupný aj na webe RTVS.


Do aktuálneho ročníka súťaže bolo prihlásených 236 súťažných piesní od autorských tímov a interpretov pôvodnej populárnej hudby z celého Slovenska. Šesť piesní vybrala do finále výberová komisia a ďalších šesť poslucháči Rádia Slovensko.

Finálový koncert sa uskutoční v košickom Kulturparku, kde sa od 19.00 h predstavia interpreti 12 súťažných skladieb, víťazka predchádzajúceho ročníka Andy Lou a hudobný hosť večera - skupina Vidiek. "Pre televíznych divákov bude zo súťaže vyrobený hudobný dokument, ktorý odvysiela televízna Dvojka," dodal Čačko.

O víťazných skladbách rozhodne odborná porota v zložení Igor Timko, Peter Bič, Rasťo Kopina, Rasťo Očenáš, taktiež riaditeľ súťaže Juraj Hidvéghy, šéf sekcie rozhlasových programových služieb RTVS Michal Dzurjanin a Jozef Puchala, riaditeľ Štúdia RTVS Košice, ktoré je vyhlasovateľom a organizátorom súťaže. "Som rád, že Košický zlatý poklad stále púta pozornosť mladých spevákov a hudobníkov a že ho vnímajú ako dobrý štart do hudobného života. My sa snažíme toto podujatie každým rokov čoraz viac približovať novým a súčasným trendom, mladej generácii autorov a spevákov," uviedol okrem iného Puchala.

Na víťazov čakajú finančné ceny v hodnote 1000, 750 a 500 eur. Porota udelí aj Cenu za najlepší text. Absolútny víťaz získa tiež priestor v nahrávacom štúdiu Slovenského rozhlasu na nahratie víťaznej piesne.

Pesničková súťaž Košický zlatý poklad vznikla v roku 1980 ako priestor na prezentáciu a propagáciu tvorby mladých autorov a interpretov pôvodnej slovenskej populárnej hudby. Počas finálových koncertov zaznelo na jej predchádzajúcich ročníkoch celkovo 397 nových slovenských piesní. K interpretom, ktorí tam odštartovali svoju kariéru, patria Beáta Dubasová, Peter Nagy, skupiny No Name, Nocadeň, Marián Čekovský či Peter Cmorik.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrela bývalá sólistka a dramaturgička Opery Slovenského národného divadla Jela Krčméry-Vrteľová
<< predchádzajúci článok
Helsinki na oficiálnych podujatiach nebudú servírovať pokrmy z mäsa, chcú znížiť uhlíkovú stopu

RTVS odvysiela finále Košického zlatého pokladu v sobotu 6. novembra - diskusné fórum čitateľov