24hod.sk    Zo zahraničia

09. júna 2016

Rumunsko nariadilo obchodom zvýšiť predaj domácich výrobkovRumunský parlament schválil tento týždeň návrh zákona, ktorým sa supermarketom nariaďuje, aby v prípade mäsa, vajec, zeleniny a ovocia minimálne 51 % produktov ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR - Radovan Stoklasa
Bukurešť 9. júna (TASR) - Rumunský parlament schválil tento týždeň návrh zákona, ktorým sa supermarketom nariaďuje, aby v prípade mäsa, vajec, zeleniny a ovocia minimálne 51 % produktov na ich pultoch predstavovali domáce výrobky. Cieľom je podpora rumunských producentov. Informovala o tom agentúra AP.


V 378-člennej Komore poslancov za návrh zákona hlasovalo všetkých 293 prítomných. Proti nebol nikto. Nariadenie sa týka iba maloobchodných predajní s ročným obratom nad 2 milióny eur. Obchodom, ktoré nariadenie porušia, hrozí pokuta 100.000 až 150.000 lei (22.175 až 33.263 eur). V prípade, že k porušeniu dôjde opakovane, nie je vylúčené ani zatvorenie predajne.

Rozhodnutie parlamentu ostro skritizovalo Združenie veľkých maloobchodníkov, ktoré uviedlo, že zákon "bude podkopávať moderný obchod" a zákazníkom zoberie možnosť výberu. Zákon ešte musí podpísať rumunský prezident Klaus Iohannis.

(1 EUR = 4,5095 RON)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/rumunsko-nariadilo-obchodom-zvysit-predaj-domacich-vyrobkov-cl442157.html