01. januára 2017

Rus Usťugov triumfoval aj v druhej etape Tour de Ski

Na archívnej snímke ruský reprezentant v behu na lyžiach Sergej Usťugov.

Na archívnej snímke ruský reprezentant v behu na lyžiach Sergej Usťugov. Foto: TASR/AP
Val Müstair 1. januára (TASR) - Ruský bežec na lyžiach Sergej Usťugov vyhral aj druhú etapu prestížneho podujatia Tour de Ski, ktorou boli preteky na 10 km klasickou technikou s hromadným štartom vo švajčiarskom stredisku Val Müstair.

Usťugov si zopakoval prvenstvo z úvodnej etapy - silvestrovského šprintu voľne. Na Nový rok sa presadil mohutným finišom v cieľovej rovinke časom 24:50,0 min pred trojicou Nórov. Druhý skončil so stratou necelých dvoch sekúnd obhajca titulu na Tour a vedúci muž SP Martin Johnsrud Sundby, tretí bol Didrik Tönseth (+2,3) a štvrtý Sjur Röthe (+3,3).

Slovensko nemá na Tour de Ski zastúpenie. V utorok pokračuje seriál treťou etapou v nemeckom Oberstdorfe, muži i ženy budú mať na programe skiatlon. Sedemetapové preteky vyvrcholia v nedeľu 8. januára strmým výstupom na Alpe Cermis vo Val di Fiemme.