08. mája 2007

Rusi absenciu Ovečkina cítili

Hokejisti Ruska pokračujú na majstrovstvách sveta v Moskve aj naďalej vo víťaznom ťažení. V utorok zdolali vďaka dvom gólom Jevgenija Malkina a Alexeja Morozova v tretej tretine Švédsko 4:2 a vyhrali ...

MOSKVA 8. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Ruska pokračujú na majstrovstvách sveta v Moskve aj naďalej vo víťaznom ťažení. V utorok zdolali vďaka dvom gólom Jevgenija Malkina a Alexeja Morozova v tretej tretine Švédsko 4:2 a vyhrali kvalifikačnú F-skupinu. Vo štvrťfinále narazí domáca zborná na Česko.

Stretnutie Ruska so Švédskom bolo zároveň aj súbojom piatich zo šiestich najproduktívnejších hráčov turnaja. Vďaka dvom gólom v zápase sa Morozov stal s 13 bodmi najproduktívnejším hráčom prvej časti šampionátu. Kanadské bodovanie vyhral pred Švédom Johanom Davidssonom a spoluhráčom Sergejom Zinovjevom, ktorý mali po dvanásť bodov.
Švédi, ktorí prišli na šampionát s takmer čisto európskym výberom, opäť predviedli sympatický výkon. V dramatickom súboji sa dokonca ujali vedenia, potom sa im v druhej tretine podarilo zlikvidovať jednogólové manko, ale v tretej časti hry im Rusi definitívne odskočili. "V tretej tretine vyvinuli Rusi veľký tlak. V prvých dvoch tretinách sme hrali veľmi dobre, v tretej sme už po prechode do útoku nemali viac síl na presnejšie zakončenie," povedal po zápase jediný švédsky hokejista v šampionátovom kádri z NHL Alexander Steen. Rusi sa museli v zápase zaobísť bez Alexandra Ovečkina, ktorý dostal jednozápasový dištanc za úder do hlavy Švajčiara Valentina Wirza. "Jeho absenciu sme cítili a bolo vidieť, že v našej zostave chýbal. Jeho prácu sme však rozdelili medzi zvyšných hráčov," povedal tréner Rusov Viačeslav Bykov.
Švédsky kouč Bengt-Ake Gustafsson dal prvýkrát na šampionáte možnosť nastúpiť brankárovi Ersbergovi a útočníkom Magnusovi Kahnbergovi a Mattiasovi Manssonovi, kým na tribúne odpočívali kapitán Kenny Jonsson, Johan Bäcklund, Jonathan Hedström a Fredrik Warg.
Ruskí hokejisti sa po zápase trochu hnevali na hlavného arbitra z Kanady. "Niekedy sme mali problém s pochopením jeho verdiktov. Rozhodca je však tiež len človek a môže sa mýliť. Jeho výroky nebudeme komentovať, môžeme mu len poďakovať za výkon," dodal Alexej Morozov.