Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. júna 2023

Rusi boli na úseku v okolí Bachmutu zatlačení o viac než kilometer naspäť, hlási ukrajinská útočná brigádaVojaci ukrajinskej 3. útočnej brigády zatlačili ruské jednotky v okolí Bachmutu o 1,2 kilometra naspäť na šírke 1,8 kilometra. Oznámila to vo štvrtok 3. útočná brigáda. „V priebehu dňa 3. ...Zdieľať
aptopix_russia_ukraine_war_93140 1 676x450 8.6.2023 (SITA.sk) - Vojaci ukrajinskej 3. útočnej brigády zatlačili ruské jednotky v okolí Bachmutu o 1,2 kilometra naspäť na šírke 1,8 kilometra. Oznámila to vo štvrtok 3. útočná brigáda.


„V priebehu dňa 3. útočná brigáda zatlačila Rusov na frontovej línii v šírke 1,8 kilometra do hĺbky 1,2 kilometra. Jednotky 57. ruskej brigády a Útočnej jednotky Z, ktoré pozostávajú z odvedencov, utrpeli významné straty. Takmer 30 okupantov bolo zabitých a 40 bolo zranených," konštatovala ukrajinská brigáda. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUkrajinská armáda zároveň uviedla, že jej vojaci pri Bachmute zničili ruské sklady munície a vojenskú techniku, a to obrnené bojové vozidlá pechoty, tanky a delostrelectvo.

Armáda poznamenala, že ruské okupačné sily boli takmer úplne zatlačené za kanál, na ktorom si nedávno zriadili pozície.Zdroj: SITA.sk - Rusi boli na úseku v okolí Bachmutu zatlačení o viac než kilometer naspäť, hlási ukrajinská útočná brigáda © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vučić sľúbil Srbom, že sa v krajine do konca roka uskutočnia predčasné voľby, premiérka Brnabićová odstúpi
<< predchádzajúci článok
Bratislavu zasiahol intenzívny dážď a spôsobil problémy, niekoľko ulíc je neprejazdných (video)