Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. októbra 2022

Rusi od mája konečne zdvihli telefón, americký minister obrany Austin sa rozprával so ŠojguomAmerický minister obrany Lloyd Austin telefonoval s jeho ruským náprotivkom Sergejom Šojguom. Oznámilo to americké ministerstvo ...Zdieľať
pentagon_abortions_49150 aa5091c2e595433986bb631b3356621b 676x451 21.10.2022 (Webnoviny.sk) - Americký minister obrany Lloyd Austin telefonoval s jeho ruským náprotivkom Sergejom Šojguom. Oznámilo to americké ministerstvo obrany.


Hovorca rezortu Pat Ryder uviedol, že Austin „zdôraznil dôležitosť udržiavania komunikačných liniek uprostred vojny proti Ukrajine“.


Bol to prvý telefonát ministrov od 13. mája. Predstavitelia z oblasti obrany podľa agentúry AP uviedli, že Rusko istý čas nereagovalo na americké úsilie o telefonáty.

Austin tiež hovoril s ukrajinským ministrom obrany Oleksijom Reznikovom. Jemu podľa Pentagonu „zopakoval neochvejný záväzok USA podporovať schopnosť Ukrajiny čeliť ruskej agresii“.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi od mája konečne zdvihli telefón, americký minister obrany Austin sa rozprával so Šojguom © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Únia by mala zmrazený ruský majetok v hodnote vyše 300 miliárd dolárov použiť na pomoc Ukrajine, navrhuje estónska premiérka
<< predchádzajúci článok
Bratislavské mestské pohrebníctvo sa pripravuje na Dušičky a predlžuje otváracie hodiny na cintorínoch