Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. mája 2024

Rusi údajne zničili desať ukrajinských rakiet ATACMS smerujúcich na Krym, dodané boli Spojenými štátmiRuské ministerstvo obrany uviedlo, že protivzdušná obrana zostrelila v stredu skoro ráno desať ukrajinských rakiet dodaných z USA, ktoré smerovali na polostrov Krym. Boli zničené nad Čiernym moromZdieľať
koreas_tensions_16784 09ff00bbf20c4c87b73c9f3d7e03869d 676x450 15.5.2024 (SITA.sk) - Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že protivzdušná obrana zostrelila v stredu skoro ráno desať ukrajinských rakiet dodaných z USA, ktoré smerovali na polostrov Krym.

Boli zničené nad Čiernym morom


Balistické rakety dlhého doletu ATACMS boli zničené nad Čiernym morom, uviedlo ministerstvo. USA zahrnuli armádny taktický raketový systém, známy ako ATACMS, do marcového balíka vojenskej pomoci.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


K ukrajinskému útoku došlo v čase, keď sa ruskí vojaci snažia postúpiť v ofenzíve v Charkovskej oblasti na severovýchode Ukrajiny, ktorá sa začala minulý týždeň, znamenala najvýznamnejší cezhraničný vpád od začiatku rozsiahlej invázie a prinútila takmer 8-tisíc miestnych ľudí opustiť svoje domovy.

Zrušil cestu do Španielska


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok vo svojom nočnom videopríhovore uviedol, že armáda vyslala posily do Charkovskej a Doneckej oblasti.

Je príliš skoro robiť závery, ale situácia je pod kontrolou,“ povedal. Napriek tomu Zelenskyj podľa španielskej vlády zrušil plánovanú cestu do Španielska koncom tohto týždňa. Neuviedol žiadny dôvod na zrušenie.

Tempo postupu Ruska v pohraničnej Charkovskej oblasti, kde koncom minulého týždňa spustilo ofenzívu a dosiahlo výrazný pokrok, sa spomalilo, uviedol Inštitút pre štúdium vojny v utorok neskoro večer.Zdroj: SITA.sk - Rusi údajne zničili desať ukrajinských rakiet ATACMS smerujúcich na Krym, dodané boli Spojenými štátmi © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajina nemôže útočiť americkými zbraňami na ruské územie, Kyjev žiada od USA zrušenie zákazu
<< predchádzajúci článok
Loď, ktorá narazila do mosta v Baltimore, mala problémy už pred plavbou. Zverejnili doteraz najpodrobnejšiu správu o nešťastí