Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. septembra 2023

Rusi utrpeli v Doneckej oblasti značné straty a civilistov využívajú ako „štíty“Ruské jednotky utrpeli značné straty medzi Bachmutom a Soledarom v Doneckej oblasti. V Záporožskej oblasti smerom naZdieľať
russia_ukraine_war_34587 676x451 26.9.2023 (SITA.sk) - Ruské jednotky utrpeli značné straty medzi Bachmutom a Soledarom v Doneckej oblasti. V Záporožskej oblasti smerom na Melitopoľ sa zasa sťahujú do domov civilistov a využívajú ich dvory na zriadenie palebných pozícií.

Vyhlásenie generálneho štábu


Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Ruskí okupanti cynicky pokračujú v porušovaní noriem medzinárodného humanitárneho práva. Násilne bývajú spolu s civilnými obyvateľmi v ich domoch a využívajú civilistov ako ľudské štíty," uviedol generálny štáb.

Nízka úroveň morálky a psychiky


Ruské jednotky podľa generálneho štábu v dedine Nove nachádzajúcej sa medzi oslobodenou obcou Robotyne a mestom Tokmak využívajú súkromné dvory civilistov ako palebné pozície a rozmiestňujú v nich vojenskú techniku a personál.


Podľa generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl 200. samostatná motostrelecká brigáda 14. armádneho zboru pobrežných síl Severnej flotily Ruskej federácie, ktorá sa zúčastňuje na bojoch medzi Bachmutom a Soledarom, má vysoké bojové straty personálu. Asi 200 vojakov z tejto brigády sa lieči v nemocnici v meste Pervomajsk v Luhanskej oblasti.

„Personál jednotky má nízku úroveň morálky a psychiky a chýba mu motivácia pre ďalšie bojové operácie," tvrdí generálny štáb.


Zdroj: SITA.sk - Rusi utrpeli v Doneckej oblasti značné straty a civilistov využívajú ako „štíty“ © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vláda odborníkov pripravila budúcemu kabinetu desatoro pre lepšie využívanie eurofondov
<< predchádzajúci článok
Kapitána odsúdili na päť rokov väzenia pre tragickú zrážku lodí na Dunaji (foto)