Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. decembra 2023

Rusi uviedli do prevádzky nové jadrové ponorky, Putin prisľúbil modernizáciu námorníctvaRuský vodca Vladimir Putin v pondelok navštívil lodenice, aby sa zúčastnil na uvedení nových jadrových ponoriek do ...Zdieľať
russia_putin_67247 676x518 11.12.2023 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin v pondelok navštívil lodenice, aby sa zúčastnil na uvedení nových jadrových ponoriek do prevádzky.


Putin cestoval do lodeníc Sevmaš v Severodvinsku v Archangeľskej oblasti na severozápade Ruska. Udialo sa tak tri dni po tom, ako vyhlásil, že sa chce uchádzať o ďalšie šesťročné funkčné obdobie.

Posilnenie jadrových síl


Putin oznámil svoje rozhodnutie kandidovať v prezidentských voľbách, ktoré sa uskutočnia 17. marca 2024, a je takmer isté, že v nich zvíťazí.

Pondelková návšteva v lodeniciach, kde Putin dohliadal na vztýčenie vlajky námorníctva na novopostavených ponorkách Imperátor Alexander III a Krasnojarsk, tiež zrejme zdôraznila jeho zameranie na posilnenie ruských jadrových síl v čase napätia s USA a Organizáciou Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Ďalšie sú vo výstavbe


V prejave v lodenici Putin prisľúbil realizáciu plánov na modernizáciu ruského námorníctva. Imperátor Alexander III je siedmou ponorkou triedy Borej s atómovým pohonom, ktorá vstúpila do služby.

Každá z nich je vyzbrojená 16 medzikontinentálnymi balistickými raketami Bulava s jadrovými hlavicami. Putin oznámil, že ďalšie tri takéto ponorky sú vo výstavbe.


Zdroj: SITA.sk - Rusi uviedli do prevádzky nové jadrové ponorky, Putin prisľúbil modernizáciu námorníctva © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ficova vláda berie peniaze Slovákom žijúcim v zahraničí, upozorňuje Matovičovo hnutie
<< predchádzajúci článok
Lipšic: Významné trestné veci ÚŠP budú po schválení novely premlčané