24hod.sk    Z domova

26. decembra 2015

Rusi v otváracom zápase MS20 zdolali Česko po nájazdoch

Na snímke uprostred český hráč David Kaše, vľavo ruský brankár Alexander Georgijev, vpravo jeho spoluhráč Vladislav Kamenev v zápase B-skupiny MS hráčov do 20 rokov ČR - Rusko vo fínskych Helsinkách 26. decembra 2015. Foto: TASR/AP
Helsinki 26. decembra (TASR) - V otváracom zápase majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov v Helsinkách zvíťazili mladí ruskí reprezentanti v B-skupine nad českými rovesníkmi 2:1 po samostatných nájazdoch. V Hartwall Aréne sa ujali vedenia v druhej tretine Česi po premenenom trestnom strieľaní Špačka, no obhajcovia strieborných medailí v 50. minúte vyrovnali zásluhou Lautu a v rozstrele rozhodol o ich triumfe Lazarev.

V ďalšom stretnutí B-skupiny nastúpia Česi v pondelok o 13.00 SEČ proti slovenskej "dvadsiatke", tá si šampionátovú premiéru "odkrúti" v nedeľu, keď si o 15.00 h skríži hokejky s reprezentantmi Bieloruska.