Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. februára 2017

Ruská armáda dostala vlani množstvo nových zbraníProtiponorková aj cisternová loď ruských námorných síl.Zdieľať
Protiponorková aj cisternová loď ruských námorných síl. Foto: TASR/AP
Moskva 22. februára (TASR) - Ruská armáda dostala vlani veľkú súpravu nových zbraní. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany s tým, že medzi inými to bolo 41 medzikontinentálnych balistických rakiet.


Šéf rezortu obrany Sergej Šojgu dnes poslancov parlamentu informoval, že program modernizácie armády bude vysokým tempom pokračovať aj v tomto roku.

Napriek hospodárskemu poklesu ruská vláda v čase napätej komunikácie so Západom a pokračujúceho konfliktu na východe Ukrajiny vynakladá trvalo vysoké výdavky na armádne cvičenia a modernizáciu zbraní, napísala agentúra AP.

Armáda práve ukončuje zostavovanie troch nových divízii, ktoré budú nasadené na západe a juhozápade Ruska. Ďalšiu divíziu vyšle na tichomorské ostrovy, ktoré si nárokuje Japonsko.

Rusko podľa Šojgua v súčasnosti tiež rozmiestnilo radary nového systému skorého varovania pred raketami dlhého doletu, ktoré budú monitorovať vzdušný priestor pozdĺž celej hranice Ruskej federácie.

Minister doplnil, že armáda bude tiež potrebovať 1300 nových pilotov.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zriedkavé choroby trápia približne 300 000 Slovákov
<< predchádzajúci článok
Predaj starších domov v USA dosiahol v januári takmer 10-ročné maximum

Ruská armáda dostala vlani množstvo nových zbraní - diskusné fórum čitateľov