Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. septembra 2023

Ruská ekonomika odolala tlaku Západu, vyhlásil Putin a tvrdí, že situácia je stabilná a vyrovnanáRuský vodca Vladimir Putin v pondelok znova vyhlásil, že ruská ekonomika odolala „bezprecedentnému vonkajšiemu tlaku“ zo strany Západu. Ako referuje ...Zdieľať
vladimir putin 676x476 18.9.2023 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin v pondelok znova vyhlásil, že ruská ekonomika odolala „bezprecedentnému vonkajšiemu tlaku“ zo strany Západu.


Ako referuje spravodajský web CNN, šéf Kremľa označil ekonomickú situáciu v krajine za „stabilnú a vyrovnanú“ a vyzdvihol odolnosť ruskej ekonomiky.

Fáza oživenia je ukončená


„Vo všeobecnosti môžeme povedať, že fáza oživenia ruskej ekonomiky je ukončená,“ povedal Putin vo svojom prejave prostredníctvom videa na stretnutí zameranom na návrh federálneho rozpočtu na roky 2024 - 2026.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Vydržali sme absolútne bezprecedentný vonkajší tlak, sankčný nápor niektorých vládnucich elít v takzvanom západnom bloku, niektorých vládnucich elít v jednotlivých krajinách, ktoré nazývame nepriateľskými.“

Ruský hrubý domáci produkt (HDP) podľa Putina dosiahol úroveň z roku 2021 a teraz je podľa neho vláda nastavená na vytvorenie podmienok pre „ďalší stabilný a dlhodobý rozvoj“.

Príjmy z ropy a plynu rástli


Putin ďalej prezradil, že rozpočtové príjmy z ropy a zemného plynu v júli a auguste takmer dosiahli minuloročnú úroveň a naďalej aktívne rástli.

Ruský rubeľ sa však minulý mesiac prepadol na 17-mesačné minimá a Ruská centrálna banka na to reagovala zvolaním mimoriadneho zasadnutia, po ktorom nasledovalo zvýšenie úrokových sadzieb.


Zdroj: SITA.sk - Ruská ekonomika odolala tlaku Západu, vyhlásil Putin a tvrdí, že situácia je stabilná a vyrovnaná © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko by sa malo úplne zbaviť závislosti od ruského plynu, ropy a jadra, myslí si 44 percent opýtaných
<< predchádzajúci článok
Bieloruské hnutie odporu hlási, že v krajine zostalo menej ako tisíc wagnerovcov