Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

23. júla 2020

Ruská nákladná loď vezie zásoby na medzinárodnú vesmírnu stanicu, úspešne sa dostala na orbituK Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) letí ruská nákladná vesmírna loď so zásobami. Loď Progress MS-15 vo štvrtok vzlietla z ruského kozmodrómu ...Zdieľať
gettyimages 1095040920 676x541 23.7.2020  - K Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) letí ruská nákladná vesmírna loď so zásobami. Loď Progress MS-15 vo štvrtok vzlietla z ruského kozmodrómu Bajkonur v Kazachstane a už sa úspešne dostala na určenú orbitu. K stanici by sa mala pripojiť neskôr počas dňa.


Loď vezie na ISS približne tri tony jedla, vody, liekov, paliva a iných zásob.

Na stanici je v súčasnosti päťčlenný rusko-americký tím astronautov - Anatolij Ivanišin a Ivan Vagner z ruskej agentúry Roskosmos a Chris Cassidy, Bob Behnken a Doug Hurley z amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA). Poslední dvaja menovaní prileteli na stanicu koncom mája v kapsule Crew Dragon súkromnej spoločnosti SpaceX a 2. augusta by sa mali vrátiť na Zem.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ruská nákladná loď vezie zásoby na medzinárodnú vesmírnu stanicu, úspešne sa dostala na orbitu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Astronómovia nasnímali hviezdu podobnú Slnku, zistili podobnosť s našou Slnečnou sústavou
<< predchádzajúci článok
Vedci objavili prvý aktívny únik metánu na Antarktíde, výskum je dôležitý pre klimatické modely

Ruská nákladná loď vezie zásoby na medzinárodnú vesmírnu stanicu, úspešne sa dostala na orbitu - diskusné fórum čitateľov