28. januára 2015

Ruska Usatovová víťazkou na 5 km klasicky

Ruská bežkyňa na lyžiach Oxana Usatovová (uprostred) triumfovala v pretekoch na 5 km klasicky počas 27. Svetovej zimnej univerziády na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách 28. januára 2015. Foto: TASR
Štrbské Pleso 28. januára (TASR) - Ruská bežkyňa na lyžiach Oxana Usatovová triumfovala v stredajších pretekoch na 5 km klasicky na 27. Svetovej zimnej univerziáde. Víťazka dosiahla čas 13:09,5 min. Druhé miesto obsadila Anastasia Slonovová z Kazachstanu, tretia skončila Ruska Lilia Vasilievová.

Z dvojice slovenských reprezentantiek sa na Štrbskom Plese viac darilo Barbore Klementovej, ktorú klasifikovali v cieli na 39. priečke s takmer dvojminútovou stratou na víťazku. Eva Segečová bola 43. (+2:06,1).

SZU - 5 km klasicky - ženy:

1. Oxana Usatovová (Rus) 13:09,5, 2. Anastasia Slonovová (Kaz.) +18,1, 3. Lilia Vasilievová (Rus.) +21,9, ..., 39. Barboba Klementová +1:52,1, 43. Eva Segečová (obe SR) +2:06,1