Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. decembra 2023

Ruské osobné lietadlo bolo nútené núdzovo pristáť, na palube sa nachádzal rádioaktívny materiálRuské osobné lietadlo, ktoré údajne viezlo rádioaktívny materiál, bolo nútené núdzovo pristáť v Moskve. Referuje o tom web news.sky.com s odvolaním sa na správy Deutsche Welle na Telegrame. Lietadlo ...Zdieľať
gettyimages 912360406 676x451 11.12.2023 (SITA.sk) - Ruské osobné lietadlo, ktoré údajne viezlo rádioaktívny materiál, bolo nútené núdzovo pristáť v Moskve. Referuje o tom web news.sky.com s odvolaním sa na správy Deutsche Welle na Telegrame.


Lietadlo prevádzkované ruskou leteckou spoločnosťou Utair viezlo dovedna 104 pasažierov, keď muselo núdzovo pristáť na moskovskom letisku Vnukovo.

Spravodajské médiá Baza a Shot na Telegrame tvrdili, že lietadlo malo poruchu podvozku a na palube bolo 19 kilogramov rádioaktívnej látky.


Incident nastal niekoľko mesiacov po tom, čo lietadlo ruskej spoločnosti Ural Airlines so 167 ľuďmi na palube letiace zo Soči do Omska muselo v septembri núdzovo pristáť v západosibírskej Novosibirskej oblasti. Riaditeľ Ural Airlines neskôr povedal, že na vine bola porucha hydrauliky.
Zdroj: SITA.sk - Ruské osobné lietadlo bolo nútené núdzovo pristáť, na palube sa nachádzal rádioaktívny materiál © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vláda poľského premiéra Morawieckeho nezískala dôveru parlamentu, nasleduje Tusk
<< predchádzajúci článok
Rusi plánujú prezidentské voľby aj na okupovaných územiach, hlasovanie bude podľa Ukrajiny neplatné