![]() |
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|
Utorok 4.11.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
|
Meniny má Karol
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
|
|
|
|
|
|
|
|
14. mája 2015
Rusko-americké konzultácie o Sýrii by sa mali uskutočniť v pondelok
Americký prezident Barack Obama (vpravo) a ruský prezident Vladimir Putin
Zdieľať
Americký prezident Barack Obama (vpravo) a ruský prezident Vladimir Putin Foto: TASR/AP Photo"Sú naplánované bilaterálne odborné konzultácie medzi Ruskou federáciou a Spojenými štátmi... Mali by sa uskutočniť v Moskve už v pondelok (18. mája). Ide o špeciálne konzultácie o Sýrii," povedal v stredu zdroj.
O konflikte v Sýrii hovorila v stredu aj nemecká kancelárka Angela Merkelová. Vyzvala kľúčové svetové veľmoci, aby sa zjednotili v snahe dosiahnuť dohodu o ukončení občianskej vojny v tejto krajine. Zároveň ocenila náznaky zlepšenia rusko-amerických vzťahov.
"Riešenie sýrskej vojny môže byť iba politické, pričom sa tak môže stať výlučne pod záštitou medzinárodného spoločenstva. V zásade ide o boj proti teroristickej organizácii Islamský štát (IS)," uviedla kancelárka.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
