Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. apríla 2010

RUSKO: Identifikovali 64 obetí poľskej tragédieSpomedzi 96 obetí sobotňajšej nehody poľského prezidentského špeciálu pri ruskom Smolensku sa doteraz podarilo identifikovať 64. Tlačovú agentúru ITAR-TASS o tom v ...Zdieľať
varsava Varšava

Foto: SITA/AP
MOSKVA 14. apríla (WEBNOVINY) - Spomedzi 96 obetí sobotňajšej nehody poľského prezidentského špeciálu pri ruskom Smolensku sa doteraz podarilo identifikovať 64. Tlačovú agentúru ITAR-TASS o tom v stredu informoval hovorca ruského ministerstva pre mimoriadne situácie. Prvá 74-členná skupina príbuzných obetí nešťastia sa podľa neho po absolvovaní "identifikačných procedúr" vrátila do Varšavy. Ruské ministerstvo pozostalým počas pobytu v Moskve poskytuje psychologickú pomoc. Jej súčasťou je aj špeciálna telefonická linka, ktorá prijíma hovory v ruštine a angličtine.

Telesné pozostatky poľského prezidenta Lecha Kaczyńského a jeho manželky Marie už v predošlých dňoch prepravili do Varšavy, kde obe rakvy vystavili v prezidentskom paláci. Posledná rozlúčka s prezidentským párom sa uskutoční v nedeľu popoludní v Krakove.

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
OZ Tatry podporilo separovaný zber odpadu v meste
<< predchádzajúci článok
Najviac sa zarába v informačných činnostiach

RUSKO: Identifikovali 64 obetí poľskej tragédie - diskusné fórum čitateľov